Takip Edin

Writing Essay domyhomework help online service

Dünya

1 Lira 35 Kuruş İçin Öldürdü

Aderbal Ramos de Castro adlı zanlı, 16 Kasım’da belinden silahını çıkararak, adının Zilda Henrique dos Santos Leandro olduğu belirlenen evsiz kadını güpegündüz öldürmüştü.

Cinayetin işlendiği dehşet verici o anlar ise çevredeki bir güvenlik kamerasına yansımış ve görüntüler bir Brezilya televizyonunda yayınlanınca, olay dünyada gündem yaratmıştı.

31 yaşındaki talihsiz kadının yiyecek almak için Aderbal Ramos’tan 1 Brezilya reali (1 lira 35 kuruş) istediği bilgisi medya yer almıştı.

Aderbal Ramos de Castro’ya cinayet ve yasa dışı ateşli silah bulundurmak suçlamalarının yöneltileceği öğrenildi.

Müvekkilinin aynı bölgede daha önce de gasba uğradığını öne süren avukat, yolda karşılaştığı Zilda Henrique dos Santos Leandro’nun kendisini soyacağını düşündüğünü ve bu nedenle reaksiyon gösterdiğini iddia etti.

Sokaklarda ‘Neia’ adıyla tanınan Leandro’nun kardeşi ise olay nedeniyle ailesinin perişan olduğunu söyledi.

Korktuğu için kimliğinin açıklanmasını istemeyen kardeş, ablasının bir evi olduğunu ve sokaklarda yaşamayı kendi tercih ettiğini ifade etti.

Dünya

İngiltere Başbakanı Johnson koronavirüse yakalandı

BBC, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif sonuçlandığını bildirdi.

(BRT/BBC)

Devamını oku

Dünya

İspanya: Çin’den alınan testler, vakaları tespit etmiyor

İspanya, Çin’den alınan hızlı corona virüs tanı testlerinin, pozitif vakaları tutarlı bir şekilde tespit edemediğini ve bunları üreticiye iade edeceğini söyledi.

İspanyol El Pais gazetesi, mikrobiyologların, Bioeasy adlı Çinli bir şirketten aldığı testlerin virüs vakalarının sadece yüzde 30’unu doğru tanımlayabildiğini bildirdi.

El Pais, sağlık yetkililerine testlerin kullanılmaması gerektiğini söyledi ve İspanya’nın Acil Durum Koordinasyon Merkezi Başkanı, testlerin geri gönderilebileceğini söyledi.

İspanya’daki Çin Büyükelçiliği, Bioeasy testlerinin Çin’in tıbbi bağışlarının bir parçası olmadığını ve firmanın satma lisansının da olmadığını açıkladı.
Pazartesi günü İspanya, Çin ve Güney Kore’den 640 bin hızlı test kiti aldığını söylemişti. Testlerin kaç tanesinin Bioeasy firması tarafından üretildiği belli değil.

Çek Cumhuriyeti’ndeki tıp uzmanları da Çin’den gelen hızlı testlerin düzgün çalışmadığını söyledi ancak bu testlerin de hangi firma tarafından üretildiği belirtilmedi.

İspanya şu an 4 binden fazla ölümle, dünya üzerinde corona virüsten en fazla ölümün yaşandığı ikinci ülke.

Devamını oku

Dünya

Fransa’da 16 yaşındaki kız corona virüsünden hayatını kaybetti

Fransız haber sitelerinin bir çoğunda bugün 16 yaşındaki Julie A. adlı 16 yaşındaki Parisli genç kızın gülen fotoğrafı yer aldı. Julie, ülkede koronavirüsün en genç kurbanı oldu.

Kızkardeşi Manon, Julie’nin ölümünün herkesin Covid-19 riski altında olduğunu gösterdiği uyarısında bulundu.

La Parisien gazetesine konuşan Manon “Julie’nin geçen hafta hafif bir öskürüğü vardı ve haftasonuna doğru balgamla birlikte kötüleşti. Pazartesi doktora gitti ve solunum bozukluğu teşhisi konuldu. Geçmişte belirli bir hastalığı yoktu.” dedi.

Juile daha sonra hastaneye kaldırıldı ve Salı gecesi solunum cihazına bağlandı. Ancak akciğerleri iflas ettiğinden artık çok geçti.

Kızkardeşi Manon ayrıca “Bunun sadece yaşlıları etkilediğini düşünmeyi bırakmalıyız. Kimse bu virüse karşı yenilmez değil” diye konuştu.

Devamını oku

En Çok Okunanlar