Takip Edin

Writing Essay domyhomework help online service

Genel

Başbakan Meğer Espri Yapmış!

Başbakan Ersin Tatar Türkiye’de katıldığı bir tv programında İnterpol tarafından aramıyor muyum diye neden sordunuz? Niye böyle bir şey yaptınız? Sorusuna ben yıllar önce Asil Nadir döneminde Polly Peck’te çalıştım. O tarihlerde Asil Nadir ile ilgili açılan bir dava konusuna, muhaliflerim beni de bulaştırmaya çalışıyorlar. Ben de bir espri olarak yazdım Buyurun benim hiçbir şeyim yok diye şeklinde cevap verdi.

Genel

Mormenekşe kulübünün sembol isimlerinden Hüseyin Özyaşar hayatını kaybetti

Mormenekşe kulübünün sembol isimlerinden Hüseyin Özyaşar (Çavuş) yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayatını kaybetti.

Mormenekşe Gençler Birliği Spor Kulübü, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Hüseyin Özyaşar’ın ölümünü böyle duyurdu:

Herkese Açık Mormenekşeli eski futbolcumuz, yöneticimiz, taraftarımız Hüseyin Özyaşar ,(Çavuş) abimizi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Gülen yüzü ile Mormenekşe simgelerinden birini daha kaybetmiştir. Başta uzun yıllar yöneticiliğimizi, basın işlerimizi yapan Ahmet Özyaşar olmak üzere tüm ailesine, sevenlerine ve Mormenekşe halkına baş sağlığı dileriz. açımız büyüktür. Yattığın yer nur cennet mekanın olsun Hüseyin abi. Seni hiç unutmayacağız.

Devamını oku

Genel

Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Halil Talaykurt’tan açıklama

Merkezi İhale Komisyonu Başkanı Halil Talaykurt, ambulans ihalesi ile ilgili bazı basın yayın organlarında yer alan haberleri yalanladı. Talaykurt, komisyonun yürürlükte olan 20/2016 Kamu İhale Yasası ve Tüzüklerine aykırı işlem yapmasının söz konusu olamayacağını vurguladı.

Açıklama şöyle:

Gündemde olan ambulans ihalesi ile ilgili bazı basın yayın organlarında, Komisyonumuz aleyhine yasa ve tüzüklere aykırı bir şekilde işlem yapıldığı ile ilgili haberler yer almaktadır.

Başkan ve üyeler olarak komisyonumuzun yürürlükte olan 20/2016 Kamu İhale Yasası ve Tüzüklerine aykırı işlem yapması söz konusu olamaz.

Tüm ihale toplantılarımız şeffaf olarak kamuoyuna açık ve internet ortamında canlı yayınlanarak gerçekleştirilmektedir.”

Devamını oku

Genel

İŞAD, yeni bir kriz hükümeti önerdi

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği Başkanı Enver Mamülcü, “yeni bir kriz hükümeti kurulması, teknokrat yapı anlayışıyla işi bilen ve sahada tecrübeli işin ehli liyakat mantığıyla yer alacak bir yapı veya mevcut hükümetin, tarafsız bir duruş içerisinde karar mekanizmalarında konseylerin olacağı etkin bir oluşumda olması” önerisi yaptı. 
Mamülcü, yazılı açıklamasında, corona virüs pandemisinin ekonomiye olumsuz etkilerine işaret ederek,  “Bu enkazı aşmamız devletimizin elinde olan kaynaklarla mümkün değildir. Bahsettiğim insan olanakları, bilgi, tecrübe ve mali kaynaklardır. Bunların olmaması, olmayanın yerine oluru şeklinde değişimlerle ve yaratıcılıkla mümkündür. Tabi ki kimse sihirbaz değildir ve bir anda tek dokunuşta var olmayanı var edemez. Sağlık yönetimi açısından iyi denilecek bir süreç sürdürülmüştür. Bu süreç sahada olan insanların yüksek özverisinin bir ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır” dedi.
Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce aday olan her iki hükümet kanadının “sürdürülebilir ekonomi ve sosyal devlet anlayışını içeren kriz yönetimini, popülist seçim mantığı ile sağlıklı ve kararlı etkin bir şekilde yürütemedikleri” görüşünü savunan Mamülcü, “Hal böyle olunca halkın tüm kesimlerini bir biri karşısına getirerek işin içinden sıyrılma yönünde manevra yapıp, gerek bankalarla vatandaşı, gerek kamuyla iş çevrelerini, gerek işverenle işçiyi, gerek kiracıyla mal sahibini, gerek tüm iş dinamiklerinin yerle bir olduğu durumda borçluyla borç vereni, gerek yabancı ile yerliyi veya bir başka değişle; halkı halka vurmanın açık bir göstergesi haline gelen siyasi kararlar almaktan geri duramamaktadırlar. Bu anlayıştan kurtulmamız gerekmektedir” ifadelerini kullandı. 
“Ülkede hale daha bu krizden faydalanarak tekrardan siyasi yapıyı kurma ve ona göre gerçek bir devlet politikası izleme noktasında yer alacak modelleşmenin tam zamanıdır” diyen Mamülcü,  halka ve tüm örgütlere şu çağrıyı yaptı:
“Yasaların aksak kısımlarını cesaret ve kararlılıkla tadil edip, istikrara gidecek yolda yeni bir temel atmanın tam zamanıdır. Halkımıza ve tüm örgütlere açık çağrımızdır! Yeni bir dünya kuruluyor. Bu durumda ilerleme eskiye göre daha zor ve kötü olacağından, daha iyi  bir düzen kurma, örneğin; Singapur modeli veya Tayvan Modeli gibi bunlara yakın modellerle kendimizi revize etmez isek ülkemizi, bayrağımızı ve çocuklarımızın geleceğini harcamış olacağız. Bu değişimi başaramazsak dünyanın yeniden şekilleneceği bu durumu sonucu olarak başkalarının boyunduruğu altında ezilerek izlemek ve sürdürmek zorunda kalacağız.”

Devamını oku

En Çok Okunanlar