Takip Edin

Writing Essay domyhomework help online service

Türkiye

Bunu yapan insan olamaz!

İzmir’de vahşet! Bornova ilçesinde, etle zehirlendiği öne sürülen dokuz köpek ve üç kedi öldü. Mahalle halkı sokakta yemek ve su vererek baktıkları hayvanların cansız bedenini görünce isyan etti.

Olay, Bornova‘nın Koşukavak Mahallesi’nde meydana geldi. Mahalle sakinleri boş bir arsada besledikleri dokuz köpek ve üç kediyi ölü olarak buldu. Zehirlenen üç köpeğin ise hayatta olduğu anlaşıldı.

Hayvanseverler, durumu polis ve belediye ekiplerine bildirildi. İhbar üzerine gelen belediye ekipleri, ölen 12 hayvanı gömmek için götürdü. Hayatta olan üç köpek ise tedavi için veterinere götürüldü.

Mahallelilerden Erdinç Yılmaz, “Beslediğimiz köpeklere gece bekçisi diyorduk. Herkes seviyordu. Bu işi yapanlara lanet olsun diyorum. Bunları yapanlar insan değil dedi.

Devamını oku

Türkiye

Türkiye’de 96 can kaybı ve 4 bin 56 vaka daha

Türkiye’de son 24 saatte 96 kişi daha korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Toplam can kaybı sayısı 908’e yükselirken vaka sayısı da 4 bin 56 artarak 42 bin 282 oldu.

Türkiye’de ilk vakası 11 Mart’ta görülen corona virüsü, can almaya devam ediyor. TC Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün virüs nedeniyle 96 kişinin hayatını kaybettiğini söyledi. Bugünkü vaka sayısı da 4 bin 56 oldu. Böylece Türkiye’deki toplam vaka sayısı 42 bin 282, toplam ölüm sayısı ise 908 oldu.

Devamını oku

Türkiye

Markette hapşıran müşteriye 392 TL ceza!

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde marketler zincirinde kasiyere doğru hapşıran bir müşteriye şikayet üzerine Korona virüs tedbirleri kapsamında insan sağlığını tehlikeye düşürmekten 392 TL ceza kesildi.

Olay ilçede faaliyet gösteren bir marketler zincirinde medyana geldi.

İddiaya göre, markette alışveriş yapan A.K isimli bir şahıs market çalışana doğru hapşırdı.

Yaşanan tartışma üzerine market çalışanın şikayeti üzerine polis ekipleri A.K isimli şahsa 392 TL ceza kesti.

Devamını oku

Türkiye

Corona günlerinde Akkuyu inşaatında 5 bin 300 kişi çalışıyor

Mersin’in Gülnar ilçesi Büyükeceli’de Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin inşaatı salgına rağmen kesintiye uğramadı. 5 bin 300 kişinin çalıştığı inşaatta alınan önlemlerle ilgili yapılan açıklamada, “Sahadaki inşaat-montaj işleri, gerekli koruma ve güvenlik önlemlerine uyularak olağan şekilde yürütülmektedir” denildi.

Şirketten yapılan açıklamda hiçbir çalışanda corona virüsüne rastlanmadığı belirtildi.

Mersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali inşaat alanında çalışan şirket ve yüklenici kuruluş çalışanları arasında Covid-19 bulaşan kişi bulunmadığı ve her türlü önlemin alındığı açıklandı.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada, istisnasız tüm yüklenicilerden gelen personelin sağlık durumuyla ilgili verilerin günlük olarak güncellendiği, daha önce alınan önlemlere ilaveten, sahada çalışan yoğunluğunun azaltılması ve en az 1.5 metrelik sosyal mesafenin sağlanması kapsamında 3 Nisan’da ana yemekhanedeki doluluğun azaltılması için 2 ek sıcak yemek dağıtım noktası açıldığı bildirildi.

Çalışanların taşınmasında kullanılan otobüslerin doluluğunun yarı yarıya azaldığı ve kapasitenin yüzde 50’sinin kullanıldığı vurgulayan açıklamada, binalarda ve araçlarda dezenfeksiyon yapan uzman şirketlerin çalışmaları ile yoğun temizlik programı artırıldığı vurgulandı.

5 BİN 300 KİŞİ ÇALIŞIYOR

İnşaat sahasında Akkuyu Nükleer A.Ş’nin ve alt yüklenici kuruluşların çalışanları da dâhil olmak üzere yaklaşık 5 bin 300 çalışan olduğu ifade edilen açıklama şöyle:

Tüm çalışanlara kamuya açık alanlara gitmemeleri, hareket güzergahlarını en aza indirmeleri, ellerini düzenli olarak yıkamaları, tek kullanımlık peçete ve kişisel dezenfektanları kullanmaları gibi kişisel hijyen kurallarına sıkı biçimde uymaları, sağlık durumlarını izlemeleri ve en ufak belirtide amirlerine bilgi vermeleri ve sağlık kuruluşuna başvuruları tavsiye edilmiştir.

* Yabancı ülkelerden iş seyahatinden ve tatilden dönen tüm çalışanlar için 14 günlük karantina uygulaması getirilmiştir. Risk grubundaki (65 yaş üzerinde olan ve kronik hastalığı bulunan) çalışanlara uzaktan çalışma imkânı sağlanmıştır.

* Operasyon Merkezi’nin kararlarının uygulanmasının sağlanması için çalışanlara korunma önlemleri hakkında sürekli bilgilendirme yapılmasına ve sahanın denetlenmesine devam edilmektedir.

* Sahadaki inşaat-montaj işleri, gerekli koruma ve güvenlik önlemlerine uyularak olağan şekilde yürütülmektedir.

Devamını oku

En Çok Okunanlar