Takip Edin

Writing Essay domyhomework help online service

Dünya

Çin açıkladı: Aşıyı bulduk

Çin’in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, korona virüsü için aşının bulunduğunu ancak piyasaya çıkması için son testlerinin yapılmasının beklendiğini duyurdu.

Çin’in Rusya Federasyonu Büyükelçisi Zhang Hanhui, Moskova’da Rus basınına yaptığı açıklamada, “Çin’deki bilim adamlarımızın bulduğu ilaç etkisini kanıtladı ve testler başarılı şekilde devam ediyor. İlaca yönelik çalışmaların son kısmının kısa süre zarfında bitirilmesi hedefleniyor ve Şubat sonuna kadar Çin’deki tüm şehirlerde hayat normale dönecek. Virüsün yayılma merkezinde ise hayatın Mart sonuna kadar düzelmesi planlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü’yle çalışıyoruz. Ekibimizin içinde 2 Rus bilim adamı da var. Rusya’ya ve halkına destekleri için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

İlk olarak Çin’in Hubei eyaletindeki Wuhan kentinde ortaya çıkan korona virüsü nedeniyle şu ana kadar 2 bin 600’e yakın kişi hayatını kaybetti. Virüs, son olarak İran ve Irak’ta görüldü.

Dünya

Rusya’dan umut veren iddia: Corona ilacı geliştirdik

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı (FMBA), corona virüsüne çare olabilecek bir ilaç geliştirildiğini öne sürdü.

Devamını oku

Dünya

Papa yağmur altında corona virüs duası etti

İtalya’da corona virüs vaka ve ölümleri yeniden yükselişe geçti. Bir günde 969 kişinin öldüğü ülkede toplam can kaybı 9 bin 134’e ulaştı.

Papa Francis ise salgının sona ermesi için dua etti. Ancak Papa o anlarda meydanda yalnızdı..

Öte yandan İtalya Sağlık Enstitüsü vaka sayısında tepe noktanın daha görülmediğini öne sürüyor.

Corona virüsten en ağır darbe alan ülkelerden biri olan İtalya’da yoğun bakım üniteleri yetersiz kalıyor.

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, corona virüs salgının bir an önce sona ermesi için dua etti.

Ancak Papa, virüs nedeniyle Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı’ndaki konuşmasını tek başına yaptı.

Papa, ”Hepimiz aynı gemideyiz. Hepimiz kırılgan ve yönünü kaybetmiş durumdayız ama aynı zamanda birbirimiz için önemli ve gerekliyiz” dedi.

Devamını oku

Dünya

İran’da Kovid-19’u yenen 102 yaşındaki hasta taburcu edildi

İran’ın başkenti Tahran’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gören 102 yaşındaki bir erkek hasta tamamen iyileşti.

Tahran İmam Humeyni Hastanesi’nde tedavi altına alınan erkek hasta, iyileşmesinin ardından taburcu edildi.

Hastanın doktorlar ve sağlık personeli tarafından hastaneden uğurlanmasına ilişkin görüntüler, devlet televizyonunda yayınlandı.

Kaç yaşında olduğunun sorulması üzerine “1918’de doğduğu” yanıtını veren hasta, tüm sağlık personeline teşekkür ederek ailesiyle hastaneden ayrıldı.

YAŞLILAR DA HASTALIĞI YENİYOR

Salgında en yüksek risk grubunu oluşturan 80 yaş üstü hastalar da Kovid-19 tedavisinin ardından tamamen iyileşebiliyor.

İran’ın Simnan eyaletinde Kovid-19’u yenen 103 yaşındaki bir kadın, Çin’de iyileşen 103 yaşındaki bir kadın hastanın ardından “virüsü yenen en yaşlı ikinci kişi” olarak kayıtlara geçmişti.

Simnan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Nevid Danayi, 18 Mart’ta, 103 yaşındaki Haver Ahmedi adlı kadının, 6 günlük tedavi sonrası iyileşerek taburcu edildiğini duyurmuştu.

Bem kentinde 91 yaşındaki bir hasta ile Kum kentinde 90 yaşındaki bir kadının da hastalığı yendikleri açıklanmıştı

Devamını oku

En Çok Okunanlar