banner6

Kraliçe Elizabeth’e ölüm tehdidi

Dünya 28.12.2021, 18:43
77
Kraliçe Elizabeth’e ölüm tehdidi

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in Noel tatili için gittiği Windsor Sarayı'na girmeye çalışan bir saldırgan yakalandı

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in Noel tatili için gittiği Windsor Sarayı’na girmeye çalışan bir saldırgan yakalandı.

Saldırganın görüntülü bir mesaj yayınladığı da tespit edildi.

Video, Jaswant Singh Chail adlı saldırganın eyleminin, aslında çok daha ciddi boyutta olduğunu ortaya koydu.

19 yaşındaki saldırgan videoda elinde arbalet olarak da bilinen mekanik bir yay ve ok, yüzünde maske ve kapüşonla görülüyor.

Hint asıllı olduğu belirlenen saldırgan Kraliçe Elizabeth’i ‘intikam’ için öldüreceğini söylüyor. Saldırgan, videoda İngiliz birliklerinin 1919 yılında Hindistan’da, silahsız bir kalabalığa ateş açtığını hatırlatıyor.

“Yaptıklarım ve yapacaklarım için üzgünüm. Kraliçe Elizabeth’i öldürmeye çalışacağım” sözlerini söylüyor. Videodaki kişi, konuşmasında ayrıca, İngiliz birliklerinin 1919'da Hindistan'da, Jallianwala Bagh olarak bilinen açık bir alanda büyük bir silahsız Kızılderili kalabalığına ateş açtığı Amritsar Katliamı'na atıfta bulunuyor. Söz konusu olayda 300 ile 1000 arasında kişinin yaşamını yitirdiği ve en az 1000 göstericinin de yaralandığı tahmin ediliyor.

Windsor Sarayı’na girmeye çalışırken yakalanan 19 yaşındaki genç ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini belirtilirken The Sun, Jaswant Singh Chail isimli şahsın önceden çekilmiş bu videosunu Noel’de paylaştığını aktardı. Buckingham Sarayı ise olayla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Yorumlar (0)
az bulutlu