Takip Edin

Writing Essay domyhomework help online service

Güncel

Eşini yumrukladı, boğazını sıktı, demir sandalyeyle dövdü!

Lefkoşa’da eşine elleri ve ayaklarıyla vuran, ardından eşinin boğazını sıkıp saçlarından çektikten sonra demir sandalye ile döven Ali Kastanbollu tutuklandı

Lefkoşa’da meydana gelen eski eşinin çocuklarını geç alacağı nedeni ile şimdiki eşini darp eden zanlı Ali Kastanbollu tutuklanarak bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Erkan Çelik, zanlı Ali Kastanbollu’nun, dün gece saat 00.10 raddelerinde Lefkoşa’da ikametgahlarının oturma odasında eski eşinden olan çocuğunu daha geç almasını söylediği gerekçesi ile aynı yerde sakin eşi F.S’nın vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurup, iki eli ile boğazını sıkıp yine iki eli ile saçlarından çektikten sonra oda içerisinde bulunan demir sandalye ile omuzlarına ve sırtına vurmak sureti ile ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Polis, müştekinin doktor kontrolünden geçirildiğini ve vücudunda darp ve cebir izine rastlandığını belirtti. Polis, tutukladığı zanlının KKTC vatandaşı olup antrenör olduğunu söyledi. Polis, mesele ile ilgili başlatmış olduğu tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının davalarının görülünceye dek uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar da, zanlının ilerde davaları görüşülünceye değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 300 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncel

Atakan açıkladı: Türkiye’den bir uçak dolusu tıbbi malzeme geldi

Korona virüsle mücadele kapsamında Türkiye’den KKTC’ye bir uçak dolusu tıbbi malzeme geldi.

Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

Bugün 1 uçak dolusu tıbbi malzeme TC. Sağlık Bakanlığı yardımı çerçevesinde ülkemize ulaştı. Büyük bir özveri ile bu yardımı bize ulaştıran dahası “siz ne zaman isterseniz THY emrinizdedir” mesajı veren başta Sn. Bilal Ekşi olmak üzere tüm Türk Hava Yolları ailesine sonsuz teşekkürler.. 🇹🇷

Devamını oku

Güncel

Güney’de 2 ölü daha! 16 yeni vaka

Güney Kıbrıs’ta korona virüsü nedeniyle tedavi gören 2 hasta bugün hayatını kaybetti.

Hayatını kaybeden kişilerin 47 yaşında bir erkek ile 73 yaşında bir kadın olduğu öğrenildi.

Böylece Güney’de korona virüsünden kaynaklı toplam ölü sayısı 5’e yükseldi.

Güneyde bugün yapılan testlerde ise 16 pozitif vakaya daha rastlandı.

Devamını oku

Güncel

HP’den canlı yayında büyük bağış

Diyalog TV, Korona virüsü salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan ihtiyaçlı bireylere yardımcı olmak için kampanya başlattı.

Canlı yayında gerçekleştirilen kampanyaya bazı siyasiler, siyasi partiler, sivil toplum örgütü temsilcileri ve işadamları, telefonla bağlanarak bağış yapmaya başladı.

Başbakan Ersin Tatar, bir aylık maaşını ihtiyaçlı bireyler için bağışladığını açıkladı.

Yardım kampanyasına şu ana kadar en büyük katkı Halkın Partisi’nden (HP) geldi.

HP, önemli bir dayanışma ruhu sergileyerek kampanyaya 50 bin TL bağışta bulundu.

Yine HP kanadından Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile HP Lefkoşa milletvekili Gülşah Saner Manavoğlu, bir aylık maaşlarını kampanyaya bağışladı.

Devamını oku

En Çok Okunanlar