banner6

Atun sessizliğini bozdu: "Neyi niçin yaptığımı halkımız çok yakında anlayacak"

Güncel 20.04.2022, 15:45
369
Atun sessizliğini bozdu: "Neyi niçin yaptığımı halkımız çok yakında anlayacak"

Hükümet krizinin odağındaki Maliye Bakanı Sunat Atun’dan açıklama geldi.

Atun, kendisi için önemli olan doğruları söylemek, doğruları yapmak olduğunu belirtti ve “Bunun bir siyasi bedeli varsa öderim” dedi.

Atun, “Neyi niçin yaptığımı halkımız ve partililerimiz çok yakında daha iyi anlayacak ve bana hak verecektir” dedi.

Atun’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

Çok değerli halkımız ve UBP’liler: Hükümet konusunda ortaya çıkan gelişmelerle, adım etrafında yapılan değerlendirmeleri takip ediyorum.

Öncelikle belirtmeliyim ki; Ben UBP’liyim, partimi, ülkemi, Devletimi seviyorum. Benim parti ve hükümet kararları dışına çıkmam, bir disiplinsizlik yapmam asla söz konusu değildir. Meclis’te bir konuşma üzerine cevap hakkımı kullandım ve doğrular neyse onları söyledim.

Nitekim KIBTEK’in iki üst düzey yetkilisi benim dediklerimi doğruladılar. Benim Sayın Başbakanı aşağılamam da söz konusu değildir; olamaz.

Tam aksine ben malum konuşmamda Sayın Başbakan’ın Bakanlar’ın üzerinde kapsayıcı yetkisi bulunduğunu ve benim imzalamadığım bir metni imzalamasını normal bulduğumu vurguladım.

Tekrar ediyorum; Benim için önemli olan doğruları söylemek, doğruları yapmaktır. Bunun bir siyasi bedeli varsa bunu da halkımız , partimiz için öderim. Neyi niçin yaptığımı halkımız ve partililerimiz çok yakında daha iyi anlayacak ve bana hak verecektir. Bundan eminim. Saygı ve sevgilerimle….

Yorumlar (0)
19°
açık