banner26

Bazı bölgelerde elektrikler kesilecek

Güncel 24.10.2022, 14:00 24.10.2022, 14:09
100
Bazı bölgelerde elektrikler kesilecek
banner6

Dikmen Trafo Merkezi’nde yapılacak bakım onarım çalışması nedeniyle yarın, Dikmen, Taşkent, Güngör ve Boğaz bölgesinde 9:00-16:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacak.

Kıb-Tek Bölge Amirliği’nden verilen bilgiye göre kesintiden etkilenecek yerler şöyle;

“Boğazköy Köy İçi Bölgesi, Lefkoşa – Girne Anayolu Boğaz Kavşağı Bölgesi ve Hediyem Su Bölgesi, Pınarbaşı ve Kömürcü, St. Hilarion Bölgesi, G.K.K. Karargahı Bölgesi, Ağırdağ, Aşağı Dikmen, Yukarı Dikmen, Yukarı Dikmen Su Kuyuları Bölgesi, Yukarı Dikmen Ağıllar Bölgesi ve Dikmen Kırıkkale Asker, Dikmen İlkokulu, Dikmen Köy İçi ve Dikmen Kırsal Kesim Arsaları Bölgesi, Taşkent ve Dikmen Cemsa Evleri, Güngör ve Güngör Taşocakları Bölgesi, Alevkayası”

Öte yandan Kıb-Tek, Yılmazköy Trafo Merkezi'ndeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle yarın bazı bölgelere yedi saat süreyle elektrik verilemeyeceğini duyurdu.

Kıb-Tek’ten yapılan yazılı açıklamada, yarın 09.00 ile yaklaşık 16.00 saatleri arasında Yılmazköy Trafo Merkezi’nde yapılacak bakım onarım çalışması nedeniyle Gürpınar ve Yılmazköy, ve Türkeli, Lefkoşa-Güzelyurt ana yolundaki Türkeli kavşağı ile Zet Karting arasında kalan tesisler, Alayköy ve Metehan Sınır Kapısı Bölgesi, Yenikent Vedat Benzincinin güneyine elektrik verilemeyeceği belirtildi.

Yorumlar (0)
12°
az bulutlu