banner26

Beş ülkeden ortak askeri tatbikat

Güncel 22.08.2022, 16:17
102
Beş ülkeden ortak askeri tatbikat
banner6

Mısır ordusu, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ile ortak askeri tatbikat başlattıklarını duyurdu.

Mısır Ordu Sözcüsü Garib Abdulhafız, Facebook hesabından yaptığı yazılı açıklamada, ülkede "Hirakl-2" ortak askeri tatbikatının başladığını belirtti.

Söz konusu tatbikatın Suudi Arabistan'ın yanı sıra BAE, Yunanistan ve GKRY'den birliklerin katılımıyla gerçekleştirildiğini aktaran Abdulhafız, ABD, Ürdün, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Bahreyn'in ise tatbikata gözlemci olarak katılım gösterdiğini kaydetti.

Abdulhafız, Mısır'ın kuzeyindeki Muhammed Necib Üssü'nde gerçekleştirilen askeri tatbikatın birkaç gün süreceğini, ilk aşamada katılımcı birliklerin kavramları birleştirme amaçlı tanışacağını ve tatbikatta kullanılacak silahların tanıtılacağını belirtti.

Askeri tatbikatın "Mısır'ın dost ve kardeş ülkelerle askeri ilişki ve iş birliğini geliştirme" çabaları doğrultusunda yapıldığına dikkati çeken Abdulhafız, gelişmiş teknolojik silah ve ekipmanların kullanılacağı tatbikatın tecrübe paylaşımına da katkı sunacağını ifade etti.

Orta Doğu'da 2022 yılının başından bu yana uluslararası ve bölgesel gerginliklerin gölgesinde askeri tatbikatlar da yoğunlaştı.

Yorumlar (0)
11°
parçalı az bulutlu
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.