banner6

Çocuğa darp: Baba önce izledi, sonra polise gitti

Güncel 20.01.2022, 18:54 20.01.2022, 21:06
684
Çocuğa darp: Baba önce izledi, sonra polise gitti

Çamlıbel’de 4 yaşındaki çocuğa şiddet uygulayan 19 yaşındaki üvey anne S.K ve baba C.K için mahkeme 1 gün tutukluluk süresi verdi.

Çamlıbel Karakolu’nda görevli polis memuru, zanlı Sare Konya’nın 19 Ocak saat 11.30’da eşi Cevdet Konya’nın ilk evliliğinden olan 4 yaşındaki erkek çocuğu ikametgahı içerisinde ciddi şekilde darp ettiğini, eşinin ise olaya müdahale etmeyerek kayda aldığını söyledi.

Polis, aynı gün zanlı baba Cevdet Konya’nın polise olayı bildirip şikayetçi olduğunu söyledi. Polis, Sera ve Cevdet Konya’nın tutuklandığını, görüntünün olduğu cep telefonunun incelenmek üzere emare alındığını belirtti. Polis, çocuğun çocuk psikiyatrisinde muayeneden geçirileceğini, geçmişte darp edilip edilmediğine dair araştırma yapacaklarını söyledi. Polis, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlıların bir gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Avukatları talebe itiraz etmezken, mahkeme zanlıların bir gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
Dün Çamlıbel’de 4 yaşındaki çocuğu acımasızca döven üvey annenin videosunun sosyal medyada yayılmasından sonra ülkede infial yaratan habere konu olan küçük V.K’dan bugün sevindirici bir haber geldi. Şiddete maruz kalan 4 yaşındaki V.K’yı dün Sosyal Hizmetler korumana altına almıştı. Bugün mahkemeye çıkarılan üvey anne ve babanın haberi sonrasında bir de V.K’dan güzel bir haber geldi. Babaanne S.P, “Ben daha ölmedim” diyerek torununu yanına aldı ve iki torunu birbirine kavuşturdu.
Lefke Sosyal Yardım Hizmetlerine emekleri için teşekkürde bulunan babaanne S.P, yarın V.K’nın Yedidalga İlkokulu’nda eğitime başlayacağı müjdesini de verdi.

Yorumlar (0)
31°
az bulutlu