banner26

Erdoğan’dan Feyzioğlu açıklaması

Güncel 14.10.2022, 14:55
54
Erdoğan’dan Feyzioğlu açıklaması
banner6

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan ziyareti dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

KKTC Lefkoşa Büyükelçisi olarak atanan Metin Feyzioğlu ve AK Parti’ye katılan Mehmet Ali Çelebi’yle ilgili de konuşan Erdoğan, önemli mesajlar verdi. Feyzioğlu’nun iyi bir hukukçu olduğunu ve kendisine teklif yapıldığında ‘Müteşekkir olurum’ dediğini belirten Erdoğan, AK Parti’ye katılan Çelebi ile ilgili ise grup toplantısında rozeti bizzat takacağını söyledi.

Erdoğan, “KKTC Büyükelçisi olarak tanınmış bir isim, Metin Feyzioğlu’nu atadınız. Feyzioğlu’nu KKTC’ye atamanızda Doğu Akdeniz ve uluslararası hukuk denkleminde özel bir anlam var mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Metin Bey bir defa iyi bir hukukçu. İyi bir hukukçu olmanın yanında özellikle uluslararası hukuk alanında ve Kıbrıs meselesinde baro başkanıyken bizimle gayet güzel çalışmaları oldu. Kendisine bu teklifi yaptığımda o da ‘bunun için çok müteşekkir olurum’ dedi. Metin Bey’in özellikle Kuzey Kıbrıs ve Kıbrıs adasındaki gelişmelere vukufiyeti var. Sadece bir büyükelçi değil, aynı zamanda akademisyen olarak da orada çok önemli işler başaracağına inanıyorum.”

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.