banner6

banner14

Kıbrıs Gazisi son yolculuğuna uğurlandı

Güncel 05.08.2020, 16:11 05.08.2020, 16:14
47
Kıbrıs Gazisi son yolculuğuna uğurlandı

Kıbrıs Gazisi 67 yaşındaki Mehmet Sarı, memleketi Mersin'in Erdemli ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Erdemli Devlet Hastanesi'nde yaşamını yitiren Sarı'nın Türk bayrağına sarılı naaşı, Kocahasanlı Asri Mezarlığına getirildi.

Bağımsız Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Köse'nin kıldırdığı cenaze namazının ardından gazinin naaşı toprağa verildi.

Cenaze defninin ardından gazinin oğlu Osman Sarı'ya Erdemli Kaymakamı Avni Kula tarafından sancak teslim edildi. Törene gazinin silah arkadaşı da katıldı.

Kıbrıs Gazisi 67 yaşındaki Mehmet Sarı'ın cenaze törenine gazinin silah arkadaşı Ziya Erdoğan'da katıldı.

Erdoğan burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Mehmet beyin silah arkadaşıyım. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'na beraber katıldık. Birliğimiz Kayseri Hava İndirme Tugayı. Kıbrıs'a paraşütle indik. Düşmana karşı Beşparmak Dağlarına çıktık, beraber savaştık. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı Allah rahmet eylesin" dedi.

Erdoğan, "Düşmanı Beşparmak Dağlarından püskürttük. Gemiyle diğer askerlerimiz çıktı dışarı. Sonra helikopterle Bolu Komandosu geldi, diğer birlikler geldi. Gecemiz gündüzümüz hep beraberdi. Biraz sıkıntı çektik ama ne kadarda sıkıntı çeksek Türk Milleti olarak bu sıkıntıları biz kabul etmiyoruz. Biz bunları bir sevinç olarak kabul ediyoruz." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
31°
az bulutlu