banner6

banner14

Mağusa Limanı’nda grev

Güncel 10.06.2021, 16:07
19
Mağusa Limanı’nda grev

Gazimağusa Serbest Liman ve Bölge Müdürlüğü’nde, Müdürlük ile Yönetim Kurulu arasındaki yetki karmaşası gerekçesiyle greve gidildi

Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş), Gazimağusa Serbest Bölge ve Liman Müdürlüğü’nde bir günlük uyarı grevine gitti.

Grev, 08.00-17.30 saatleri arasında, Gazimağusa Serbest Liman ve Bölge Müdürlüğü’nde, Müdürlük ile Yönetim Kurulu arasındaki yetki karmaşası gerekçesiyle uygulandı.

Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş) Başkanı Ahmet Serdaroğlu, Gazimağusa Serbest Bölge ve Liman Müdürlüğü’nde yönetim ve müdürlük arasında yaşanan yetki karmaşası nedeniyle iş barışının bozulduğunu belirterek, hükümet ve ilgili bakanlık olumlu adım atmazsa önümüzdeki haftadan itibaren süresiz grev dahil her türlü yasal haklarını kullanacaklarını kaydetti.

Sedaroğlu, yönetim kurulu başkanı ile müdür arasındaki yetki karmaşasından dolayı personelin ciddi anlamda huzursuz olduğunu, nasıl ve ne şekilde hizmet vereceklerini karıştırdıklarını söyledi.

Serdaroğlu, “Yetki karmaşasına artık bir son vermeleri lazım” diyerek, Serbest Liman’ın yasasında yetkilerin düzenlendiğini ancak herkesin kendine göre yasayı, yorumladığını , “yetkili benim” noktasına gelindiğini söyledi.

Bakanlığa yetki karmaşasıyla ilgili uyarıları yaptıklarını kaydeden Serdaroğlu, ayrıca basında kurumla ilgili yolsuzluk iddialarının yer aldığını kayddetti ve Sayıştay’ı iddiaları araştırmak üzere göreve davet etti.
Serdaroğlu, Sayıştaylık’a seslenerek, “Bir an önce bu iddiaların doğru olup olmadığını ortaya koymak için bu kurumu denetlemeleri lazım. Çünkü burada çalışanlar da zan altında bırakılıyorlar” dedi.

Huzursuzluğu çözmenin Bakan’ın ve hükümetin yetkisinde ve görevi olduğunu söyleyen Serdaroğlu, herhangi bir olumlu ve somut adım atılmaması halinde önümüzdeki hafta süresiz grev dahil her türlü eylem ve grev hakkını kullanacaklarını açıkladı.

Yorumlar (0)
29°
açık