banner6

banner26

"Olmayan bakanlığa istihdam yapıyorlar"

Güncel 22.07.2022, 16:49 22.07.2022, 16:57
314
"Olmayan bakanlığa istihdam yapıyorlar"

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'na münhalsiz ve sınavsız geçiçi işçi istihdamı yapıldığını iddia etti.

Özersay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında şöyle dedi:

“Olmayan bakanlığa münhalsiz ve sınavsız istihdam

Ekteki belgeden de görülebileceği üzere gayrimeşru hükümet “Ekonomi ve Enerji Bakanlığına!”, münhalsiz ve sınavsız bir geçici işçi istihdamı yapmış geçen günlerde. Ziraat mühendisini başka bakanlığa alıp sonra da Tarım Bakanlığı altındaki bir kaza tarım dairesinde görevlendirmiş!

İstihdam edilen şahsın eğitimi, niteliği yeterli olabilir, bilmiyorum o konuya dair bir şey söyleyerek hakkını yemek istemem ama bunun bir önemi yok Çünkü bu USUL ile istihdam yapılınca başka gençlerimizin hakkı yeniyor. Üstelik bize gelen bilgi siyasi olarak arkası güçlü bir isimin akrabası olduğu için istihdam edilmiştir. Bunu da ayrıca araştıracağız.

Münhal açsanız, sınav yapsanız fırsat eşitliği olur, başka başvurabilecek olan, kendi eğitimine ve bilgisine güvenen diğer gençler de girip şansını dener. Şimdi siz bunları yaparken bir taraftan da devletin yükümlülükleri size hatırlatıldığında tasarruf edebiyatı yapıyorsanız insanlar tabi ki isyan eder.

Böyle yapa yapa insanları devletten de, siyasetten de soğuttunuz. Geçici memurluk kaldırıldığı gibi keyfi ve sınavsız istihdam edilebilen geçici işçi statüsü de kaldırılmalıdır. Çünkü çürümüş ve yozlaşmış siyaset seçim kazanmak için istihdam istismarı ile devleti çökertmekten çekinmiyor.”

Yorumlar (0)
33°
parçalı az bulutlu