banner26

Suat Günsel'den çağrı: “Devletimiz ve halkımız, GÜNSEL’i sahiplenmeli”

Güncel 23.08.2022, 17:33
188
Suat Günsel'den çağrı: “Devletimiz ve halkımız, GÜNSEL’i sahiplenmeli”
banner6

YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, “Ülkemizi geleceğe taşıyacak olan GÜNSEL için atılacak en önemli adım, devletimizin ve halkımızın, bu projeyi sahiplenmesidir” vurgusu yaptı

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel, Başbakan Ünal Üstel ve Bakanlar Kurulu, KKTC’nin yerli otomobili GÜNSEL’i ziyaretinde konuşma yaptı.

GÜNSEL’in asli olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ve Kıbrıs Türk halkına ait olduğunu vurgulayan Suat Günsel, “Ülkemizi geleceğe taşıyacak olan GÜNSEL için atılacak en önemli adım, devletimizin ve halkımızın, bu projeyi sahiplenmesidir” ifadelerini kullandı.

“GÜNSEL’i üreteceğiz” diyen Dr. Suat GÜNSEL, “Elektrikli otomobilin oluşturduğu değerin üçte ikisi yazılımlar ve batarya teknolojisinden oluşuyor. Bu gereklilikleri kendi mühendislerimiz ve tasarımcılarımızla geliştirdik. Üretim adetlerinin artmasıyla pek çok tedarikçimiz de ülkemize gelerek yatırım yapacak. Ayrıca, bu alana yatırım yapacak yerli girişimcilerimiz de sanayiciye dönüşecek. İşte bu nedenledir ki GÜNSEL yerlidir, millidir” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın ve bu hafta da Başbakan Ünal Üstel ve bakanlar kurulunun GÜNSEL’e gelerek, ülkeyi geleceğe taşıyacak bu projeye sahip çıktıklarını gösterdiklerine vurgu yapan Dr. Suat Günsel, “Bu değeri, ülkemiz faydasına, bu topraklarda hayata geçirmemizi sağlayacak kararlılık; kaynağını, devletimizin ve halkımızın GÜNSEL’i sahiplenmesinden alacak. Bu topraklarda kökleşmek istiyoruz ve Kıbrıs Türk halkının bu topraklardaki varlığını kalıcı hale getirmek için çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.