banner6

Sucuoğlu, Tatar'ı işaret etti: “Kendisine sorun"

Güncel 20.04.2022, 17:04 20.04.2022, 17:11
190
Sucuoğlu, Tatar'ı işaret etti: “Kendisine sorun"

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar‘ın “kabine değişikliği” yerine “hükümetin istifası“nı onaylamasının sebebini “Kendisine soracaksınız” diyerek yorumladı.


Cumhurbaşkanlığı’ndan ayrıldıktan sonra Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Merkezi‘ne gelen ve burada basına açıklama yapan Sucuoğlu, Tatar’ın hükümetin istifasını onayladığını, kısa süre sonra da yine kendisine yeni kabineyi kurma görevini vereceğini söyledi.

Sucuoğlu, “Cumhurbaşkanı bu şekilde uygun gördü, sebebini ona soracaksınız. Ben de aynı şeyleri sordum. Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz dedim. Ama Sayın Cumhurbaşkanı bu şeklide uygun gördü. İlle de bize vermek zorunda değilsiniz hükümet kurma görevini dedim. O da bir alternatiftir” dedi.

Faiz Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı’nın ‘Hükümet’in istifasını uygun bulduğunu’ , en kısa sürede yeniden görevlendirme yapılacağını açıkladı.

Sucuoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“En kısa sürede tekrardan görevlendirme olacak, süreç yeniden başlayacak. Görev bizlere verilecek. Ülkenin içince bulunduğu durumda, tek gün dahi bizim için çok önemli, süratle yeni hükümeti kurmak gerekir. Bugün uzun uzun genel durumu konuştuk, herhalde bir iki gün içerisinde görev verilecek.

Ben demokratik olarak Hükümeti kurma görevinin ana muhalefete de verilebileceğini söyledim.

Yeni Hükümet’te değişiklikler olacak.”

Soru üzerine Cumhurbaşkanı’na kırgınlığı olmadığını ama ‘görüş ayrılıkları olabileceğini’ söyleyen Sucuoğlu, “Cumhurbaşkanı’nın düşüncesine de saygı duymak lazım” dedi.

Yorumlar (0)
29°
parçalı az bulutlu