banner6

Tatar: “Bana her gün soytarı, gerizekalı, şerefsiz diyorlar”

Güncel 09.06.2022, 21:26 09.06.2022, 21:29
236
Tatar: “Bana her gün soytarı, gerizekalı, şerefsiz diyorlar”

Cumhurbaşkanı Tatar: “Bana; ‘namussuz’, ‘şerefsiz’ , ‘soytarı’, ‘ahlaksız’, ‘geri zekalı’ diyorlar. Her gün... Böyle bir rezillik olabilir mi? İnternetle ilgili yasada herhangi bir şey yok. Benim tek istediğim bunlara bir çare bulunmasıdır”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar “İfade özgürlüğünün engellenmesi gibi bir niyetimiz yok" dedi.

Tatar, Ceza (Değişiklik), Müsfidane Yayınlar (Değişiklik) ve Özel Hayat ve Hayatın Gizli Alanının Korunması (Değişiklik) Yasa Tasarılarına işaret etti ve şöyle dedi:

“Hoşnutsuzluk’, ‘soğukluk’ bunlar mevcut yasada zaten var. Sadece tadilatı gündemde... Benim böyle bir talebim olmadı. İlk gördüğümde “kim yazdı, kim çıkardı” diye sordum. Ama zaten bunlar mevcut yasada var. Kimseye böyle bir yasa geçirin demedim. Bana; ‘namussuz’, ‘şerefsiz’ , ‘soytarı’, ‘ahlaksız’, ‘geri zekalı’ diyorlar. Her gün... Böyle bir rezillik olabilir mi? İnternetle ilgili yasada herhangi bir şey yok. Benim tek istediğim bunlara bir çare bulunmasıdır. Başka bir şey istemiyorum.

Kimsenin ifade özgürlüğüne engel koyma gibi bir niyeti de yok. Sadece yasaya sosyal medya yönü eklenmeye çalışılıyor. Adamın biri bir yerden canlı yayın yapıyor, dilediği gibi konuşuyor, hakaret ediyor. Bunun neresi demokrasi? İfade özgürlüğünün engellenmesi gibi bir niyetimiz yok.

‘Hoşnutsuzluk’ , ‘soğukluk’ güya Cumhurbaşkanı istedi ama bunlar zaten mevcut yasada var. Türkiye böyle bir şey istemedi. Ama benim duymadığım laf kalmadı. Bugün bana yarın sana... İllaki makam sahibi olmana gerek yok. Buna bir denetim lazım. Bu atılan adımlar, internetteki sınırsızlığın denetim altına alınması içindir. İfade özgürlüğü, çok seslilik bunlar benim en çok savunduğum ilkelerdir."

Tatar, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) tarafından istifaya çağrılmasına da tepki göstererek, “Ne hakları var beni istifaya çağırmaya? Beni halk seçti, Erhürman da adaydı. Onun aldığı oy ve benim aldığım oy ortada..." dedi.

Tatar, Erhürman’a ‘benimle ne kavgası var?’ diye sorarak, “Mecliste her kürsüye çıktığında beni söylüyor. O gazetede yayınlanan hiçbir şeyi ben söylemedim. Benim ağzımdan öyle kelimeler çıkmadı” ifadelerini kullandı.

Konuya ilişkin Basın Danışmanı Aydın Akkurt’a görev verdiğini de vurgulayan Tatar, gerekenin yapılacağını belirtti, “O cümleler benim değil...” diye konuştu.(kıbrıspostası)

Yorumlar (0)
32°
az bulutlu