banner6

banner14

Türkiye, 40 bin doz aşı daha gönderdi, Fuat Oktay mesaj verdi

Güncel 20.04.2021, 15:13
25
Türkiye, 40 bin doz aşı daha gönderdi, Fuat Oktay mesaj verdi

Türkiye’den KKTC’ye 40 bin doz Sinovac aşısı gönderildi. Böylece Türkiye’den KKTC’ye gönderilen aşı miktarı 140 bine ulaştı
 

Türkiye Cumhuriyeti’nden KKTC’ye 40 bin doz Sinovac aşısı gönderildi.
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla günün ilk saatlerinde KKTC’ye getirilen aşılar, KKTC Sağlık Bakanlığı yetkililerine teslim edildi. Böylece Türkiye’den KKTC’ye gönderilen aşı miktarı 140 bine ulaştı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları ile KKTC göndermiş oldukları 100 bin doz aşıya ilaveten dün de 40 bin doz yeni aşı gönderdiklerini sosyal medya hesabından duyurdu.

Fuat Oktay, her alanda olduğu gibi koronavirüs ile mücadelesinde de kardeş KKTC halkının daima yanında olduklarını ifade etti. Oktay, KKTC halkı ile bir ve beraber olduklarını söyledi.

Öte yandan Başbakan Ersan Saner de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, aşıların salgınla mücadeleye yeni bir ivme kazandıracağını vurguladı.

Türkiye’ye, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve TC Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a bu konudaki taleplerine olumlu yaklaşımları ve destekleri için halk ve hükümet adına teşekkürlerini belirten Saner, yapılan başvurulara uygun olarak Sağlık Bakanlığınca aşılama çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.
“Hedefimiz mümkün olan en kısa süreden halkımızın yüzde 60-70’ini aşılamak, bu oranı hep devam ettirmek, açılma çabalarımızı ileri taşımak ve ekonomik aktiviteleri Kovid- 19 öncesi seviyelerine taşımaktır” diyen Saner, Türkiye’nin desteği ile bu hedeflere ulaşılacağına inanç belirtti.
Halkı bu süreçte maske, mesafe ve hijyen kuralları ile hükümetin açıkladığı öteki önlemlere harfiyen uymaya çağıran Saner şunları ifade etti:
“Bir olursak, birlik olursak bu zor süreci en az zararla atlatacağız. Biz Kıbrıs Türkleri olarak, bugünlere birlik içinde büyük ve başarılı mücadeleler vererek geldik. Kovid-19’la mücadelede de dünyanın en iyilerinden biriyiz. Yine başaracağız. Herkese en derin sevgi ve saygılarımı sunar, sağlıklı, mutlu günler, yarınlar dilerim.”

 

Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu