banner6

Yollar kapandı, araçlar mahsur kaldı

Güncel 30.12.2021, 19:28
111
Yollar kapandı, araçlar mahsur kaldı

Kıbrıs'ın özlediği yağmurlar yine su baskınlara neden oldu. Ülkemizi etkisi altına alan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi.

Lefkoşa ve Gönyeli’de bazı yollar sular altında kaldı, trafiğe kapandı. Birçok araç yollarda mahsur kalırken, kazalar meydana geldi.

Şiddetli yağış dolayısıyla, Ortaköy'de Levent Koleji önlerinde su taşkını oluştu. Lefkoşa’da Ortaköy bölgesindeki trafik ışıklarıyla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi çemberi arasındaki yol da su taşkını nedeniyle çift yönlü olarak trafik akışına kapatıldı. Ulaşım Ortaköy, Gazeteci Hasan Tahsin Caddesi (Lemar Yolu) üzerine yönlendirildi.

Gönyeli Yeni Kent'te kimi bölgeler aşırı yağışlardan etkilendi ve caddeler sular altında kaldı. Gönyeli Yenikent Bölgesi’nde dere taştı. Yenikent bölgesindeki alt geçit sular altında kaldı ve trafiğe kapandı.

Özellikle dere yataklarına yapılaşma olan bölgelerde de ciddi su baskınları yaşandı.
Gönyeli’de aşırı yağışlar ve derenin yönünün değişmesi nedeniyle su baskınları yaşandı. Aşırı yağışlara, derenin taşması da eklenince, bazı bölgelerde evleri su bastı.
Sağanak yağış nedeniyle, bazı yollarda görüş mesafesi zaman zaman tümüyle kayboldu.
İşte kapanan yollar
Polis kapanan yollarla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Şiddetli yağış nedeniyle Lefkoşa Bölgesinde oluşan su baskınları nedeniyle trafik akışına kapatılan güzergahlar;
• Ortaköy Lemar Işıkları ile Hastane Çemberi arasındaki yol, çift yönlü olarak trafik akışına kapatılmıştır. 

• Ortaköy Hastane Çemberinden Gönyeli Belediye Bulvarına bağlanan (Etik ve Başkent Hastanesi yolu)  yol trafik  akışına kapatılmıştır.  

• Gönyeli Belediye Bulvarı; Mirage Restoran ile Çağaloğlu Petrol Trafik Işıkları arasındaki güzergah trafik akışına kapatılmıştır.   

• Hastane çemberinden Göçmenköy itikametine giden yol (Lefkoşa Acil Durum Hastanesi önü) trafik akışına kapatılmıştır.  

•  Gönyeli Çemberi ile Devlet Hastanesi yönüne giden güzergah trafik akışına kapalı bulunmaktadır. 
Su baskınları ve kapanan yollar nedeniyle oluşan trafik sıkışıklığının daha fazla oluşmaması adına sürücülerin gerekmedikçe trafiğe çıkmamaları önemle rica olunur.

Yorumlar (0)
az bulutlu