Takip Edin

Writing Essay domyhomework help online service

Güncel

Güney Kıbrıs’ta koronavirüs vakalarında artış yaşanıyor

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde koronavirüs vakalarında artış yaşanıyor.

Rum Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Güney Kıbrıs’ta 8 yeni vaka daha tespit edildi. Böylece toplam pozitif koronavirüs vaka sayısı 124’e yükseldi.

Rum yetkililer 2 kişinin koronavirüs salgınından dolayı hayatını kaybettiğini de açıkladı. Buna göre Güney’de hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükseldi.  Öte yandan Güney Kıbrıs’ta da kısmi sokağa çıkma yasağı başladı.

Yasak kapsamında, parklar, piknik alanları, sahiller, çocuk eğlence alanları gibi halka açık yerlere gidilemeyecek. Kilise ve camilere erişim de yasaklandı. Market, eczane, doktor ve bankaya gitmek ise serbest.

Rum Lider Nikos Anastasiadis, yeni önlemlerde kötüye kullanma veya itaatsizlik olması durumunda, bir sonraki önlemin istisnasız tam sokağa çıkma yasağı olacağı konusunda uyarıda bulundu.

Güney Kıbrıs’taki siyasi partilerden EDEK, tüm deniz aşırı Kıbrıslı Rum öğrencilerin geri dönmelerinin sağlanmasını talep etti.

EDEK, büyük çoğunluğunun bulunduğu Yunanistan ve Birleşik Krallık’taki durumun kötüleşmesi nedeniyle, tüm Rum öğrencilerin kademeli olarak Güney Kıbrıs’a geri gönderilmesi için bir plan hazırlamaya çağırdı.

Haberde, yurtdışında 20 binden fazla Kıbrıslı Rum öğrenci olduğu; sağlık sorunları ve salgın yüzünden ortaya çıkan gelişmeler nedeniyle kalacak sıkıntıları çekenler olduğu kaydedildi.

BRT

Güncel

Kötü haber! KKTC’de Koronavirüs nedeniyle ilk ölüm!

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde, COVID-19 tedavisi sürmekte olan, aynı zamanda (KOAH) Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı ve Hiper Tansiyon rahatsızlığı da bulunan 67 yaşındaki, Alman Turist Bruno Gaffiend Jabusch (E) yaşamını yitirdi.

Devamını oku

Güncel

Yarın saatler 1 saat ileri alınacak

KKTC’deki yaz saati uygulaması, yarın başlıyor. Saatler yarın saat 03.00’te 1 saat ileri alınacak.

Bakanlar Kurulu’nun Resmi Gazete’de yayımlanan Yaz Saati Emirnamesi’ne göre, yarın saat 03.00’te saatlerin saat 04.00’e alınmasıyla başlayacak yaz saati uygulaması, 25 Ekim Pazar günü sona erecek.

Devamını oku

Güncel

18 kişi sokağa çıkma yasağını ihlal etti, 1 kişi karantina kurallarına uymadı

KKTC’de dün gerçekleştirilen denetimlerde; toplam 18 kişinin  sokağa çıkma yasağını ihlâl ettiği, 1 kişinin ise evinde geçirmesi gereken 14 günlük karantina kurallarına uymadığı  tespit edildi.  

Polis, yaptığı açıklamada, söz konusu şahıslar hakkında yasal işlem başlatıldığını belirtti.

Devamını oku

En Çok Okunanlar