Takip Edin

Writing Essay domyhomework help online service

Magazin

İşte kainatın en güzeli

Miss Universe 2019 (Kainat Güzeli) yarışmasında tacı Güney Afrika’dan katılan Zozibini Tunzi taktı

ABD’nin Georgia eyaletinin Atlanta şehrinde bu yıl 68’incisi düzenlenen Miss Universe 2019 (Kainat Güzeli) yarışmasının kazananları belli oldu.

90 ülkeden güzellerin katıldığı yarışmada Miss Meksika Sofía Aragón üçüncü, Miss Porto Riko Madison Anderson ikinci seçildi.

Miss Universe tacını ise Miss Güney Afrika Zozibini Tunzi taktı.

Atalanta’daki Tyler Perry Stüdyoları’nda  gerçekleşen 68. Miss Universe yarışmasında; Miss Meksika Sofía Aragón, Miss Tayland Paweensuda Drouin, Miss Endonezya Frederika Cull, Miss Fransa Maëva Coucke, Miss İzlanda Birta Abiba, Miss Peru Kelin Rivera, Miss Kuzey Afrika Zozibini Tunzi, Miss Porta Riko Madison Anderson, Miss Kolombila Gabriela Tafur Nader and Miss ABD Cheslie Kryst son 10 isim arasına kaldı.

Son 5 finalist ise Miss ABD Cheslie Kryst, Miss Meksika Sofía Aragón, Miss Kuzey Afrika Zozibini Tunzi, Miss Peru Kelin Rivera ve Miss Porto Riko Madison Anderson oldu.

Yarışmada Miss Meksika Sofía Aragón üçüncü, Miss Porto Riko Madison Anderson ikinci seçildi. Miss Universe tacını ise Miss Güney Afrika Zozibini Tunzi taktı.

Öte yandan Yarışmada Türkiye’yi temsil eden ve dereceye giremeyen Miss Turkey Universe 2019 Bilgi Nur Aydoğmuş, Instagram’dan yaptığı açıklamada “Hayatımın en güzel yolculuğu bugün sona erdi. Benimle olan, bu yolculukta beni destekleyen, güzel enerjiler gönderen herkese çok teşekkür ederim” dedi ve yeni kainat güzeli Zozibini Tunzi’yu tebrik etti.

Devamını oku

Güncel

Lüküs Hayat

Geçtiğimiz yıl içinde KKTC’de Bin 494 adet yeni aracın satıldığı, 246 adet ile Mercedes’in ilk sırada yer aldığı belirtildi

Geçtiğimiz yıl içinde bir yandan ‘ekonomik kriz’ konuşulurken, diğer yandan ‘sıfır kilometre’ araç satışlarının 2018’deki ramakları yakaladığı ortaya çıktı. Diyalog’un elde ettiği bilgilere göre 2018’de toplam Bin 547 adet sıfır kilometre araç satıldı. Geçtiğimiz yıl ise KDV oranlarının da indirilmesiyle, bir yıl öncesine göre sadece 53 eksi ile Bin 494 adet yeni aracın satıldığı belirtildi.

   Yeni araç satışlarında 246 adet ile Mercedes ilk sırada yer alırken; bunu 210 adet ile BMW izledi.

Dikkat çeken bir başka husus ise; 2018’in satış listesinde yer almadığı halde, 2019’da dünyanın en pahalı araçlarından olan 3 adet Porsche satıldı.

   Diyalog’a konuşan bir galerici “KKTC’de ekonomik krizin yaşandığını inkâr edemeyiz. Ancak belirli bir kesimin lüks tüketime para harcayabildiğini görüyoruz” dedi.  

Honda satışları ikiye katlandı

2019 yılına yepyeni modellerle giren Japon malı Honda, fark yaratan marka oldu. 2018 yılında 107 adet satış yapan Honda, 2019 yılında bu rakamı neredeyse ikiye katladı. Çeşitli modellerdeki Honda araçlar 2019 yılında 202 adet satıldı.

Ford satışları geriledi

Ülkemizde sıfır kilometre araçlar açısından en son satılan dördüncü marka İngiliz malı Ford oldu.  Ancak bir önceki yıla göre Ford satışlarında gerileme yaşandı.  2018 yılında 209 adet satarak o yılın en çok satan ikinci markası olan Ford, 2019 yılında satışını 138’e düşürerek dördüncü sıraya geriledi.

Ford dördüncü sırayı Alman markası Volkswagen ile paylaştı.

2018 yılında 100 adet araç satan Volkswagen de 2019 yılında bu sayısı 138 adete çıkardı. Volkswagen böylece 2018 yılına göre ciddi bir artış yakaladı.

İnişli çıkışlı grafikler

Japon Toyota markası da 2018’de 93 araç satarken, bu sayı 2019’da 102’ye çıktı.

Toyota en fazla satış yapan markalar arasında 2019 yılında beşinci sırada yer aldı.

Bir başka Japon aracı olan Nissan’ın satışlarındaki artış da dikkat çekti. 2018 yılında sadece 23 adet satış yapan Nissan, 2019 yılında rakamını 60’a yükseltti.

Bir başkan Alman malı Opel’in ise satışlarında düşüş oldu. 2018 yılında 130 araç satan Opel’in satışı, 2019 yılında 75’e geriledi.

Lüks spor araçlar da satışta

Lüks sekmen spor otomobili Lamborghini 2019 yılında tek bir adet satışı yaptı.

Bir başka lüks ve pahalı spor otomobil markası olan Porsche de 2019 yılında 3 adet satış yapmayı başardı. Porsche 2018 yılında satışı olmayan markalardan biriydi.

Yine lüks sınıfta olan Lexus 2019 yılında tek bir satış yapmayı başarırken, Jeep markasındaki artış da dikkat çekti. 2018 yılında 16 adet satış yapan Jeep, 2019’da bu rakamı 35’e yükseltti.

Jaguar da hatırı sayılır satış yapan markalardan biri oldu. 2018 yılında 20 adet Jaguar satışı gerçekleşirken, bu rakam 2019’da 16’ya geriledi. 4×4 sekmeninde isim yapmış Landrover’in satışında da gerileme yaşandı. 2018’de 72 adet satılan Landrover, 2019 yılında bu rakamı 51’e düşürdü.

Devamını oku

Magazin

Müslüm Baba’dan sevgililer için çok özel gece

Sevgililer Günü’nde hem romantik bir gece yaşayıp hem de eğlenmek isteyenler Müslüm Baba Meyhane’yi tercih edecek

Girne’nin gözde mekanı Müslüm Baba Meyhane, Sevgililer Günü için çok özel bir program hazırladı.

Kemanlar Kraliçesi Nil Karataş’ın canlı performansı ve Sevgililer Günü’ne özel keman şovunun ardından setlerin başında DJ Ümit Akdeniz, perküsyonda Neşet Yıldırım ve Oryantal Yasemin’in sahne performansları, çiftlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Çiftlere özel masa süslemesi ise Müslüm Baba işletmesinden olacak.

Müslüm Baba Meyhane Direktörü Gamze Yücel Agha, Sevgililer Günü için hazırladıkları programa yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Devamını oku

Magazin

ABD’de Super Bowl için geri sayım başladı

ABD’de yıl boyunca sabırsızlıkla beklenen Amerikan futbolu Ulusal Futbol Ligi’nin (NFL) şampiyonluk mücadelesi Super Bowl için geri sayım başladı.

Bu yıl 54’üncüsü düzenlenecek Super Bowl, pazarı pazartesiye bağlayan gece TSİ 02.30’da Florida eyaletinin Miami kentindeki Hard Rock Stadyumu’nda oynanacak.

San Francisco 49ers ile Kansas City Chiefs takımları karşı karşıya geleceği ve Amerikan futbolunda şampiyonu belirleyen Super Bowl’a 30 saniyelik reklam vermenin bedeli 5.6 milyon dolar.

Yeme-içmede de rekorların kırıldığı Super Bowl gününde kişi başı gıda harcaması ise ortalama 69 dolar.

Devamını oku

En Çok Okunanlar