Takip Edin

Writing Essay domyhomework help online service

Güncel

LTB okullarda temizlik ve bakım yaptı

 Lefkoşa Türk Belediyesi, Başkent Lefkoşa’ya bağlı okullarda temizlik ve bakım yaptı.

LTB’den yapılan açıklamada, “Okulların ara tatile girmesine az bir süre kalan başlatılan çalışmalar kapsamında okul bahçelerindeki yabani otlar yanında çevrede oluşan kirli görüntüler ortadan kaldırıldı, okul bahçesinde bulunan ağaçlar budandı, çitlerin bakımı yapıldı” denildi.

Açıklamada, LTB Temizlik Şubesi ve Park Bahçeler Trafik Aydınlatma Şubesi işbirliğinde yürütülen çalışmaların 35 okulda gerçekleştirildiği belirtildi.

Devamını oku

Güncel

Hükümetten yeni kararlar: Tedbirler uzatıldı

Bakanlar Kurulu tamamlandı. Başbakan yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay açıklama yaptı.

-Kamuda görevlilerin izni 30 Nisan’a kadar uzatıldı

– Okullar 30 Nisan’a kadar tatil.

– Tüm sinema tiyatro ve miting gibi etkinlikler de 30 Nisana kadar iptal edildi.

– Spor müsabakaları da 30 Nisan’a kadar yapılmayacak.

– 17 Nisana kadar özel sektör süpermarket fırın banka eczane haricindeki işletmeler kapalı olacak

– Kısmı sokağa çıkma yasağı bir hafta daha uzatıldı.

– Gece tam sokağa çıkma yasağı bir hafta daha uzatıldı.

– İlçeler arası çıkış da 1 hafta daha yasaklandı.

– Karpaz Bölgesi ile ilgili tam sokağa çıkma yasağı coğrafi olarak kapsamı daraltılıyor. İçerik olarak aynı kalacak. Şu an geçerli olan kurallar Erenköy, Sipahi ve Dipkarpaz ile sınırlı olacak.

– Sağlık Bakanlığı bir çalışma yaparak genelge yayınlanacak.

– Bankalarda, GSM hizmeti veren ödeme noktalarında, şu anda açık olan kamu kurumlarında genel prosedür Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenecek.

– İlke olarak karara bağlanan ancak yarın sonuçlandırmayı düşündüğümüz yerel işgücünü destekleme fonundan istihdam destekleme yönünde bir ödeme yapılması konuşuldu.

– 2 ay boyunca ve kapalı kaldıkları süre boyunca 1500 TL ödeme açıklanmıştı. Taslak bir tüzük hazırlandı ve bizimle paylaşıldı. Yarın Bakanlar Kurulu son bir noktaya gelinecek.

– Yurtdışında bulunan öğrencilere 1700 TL gibi bir destek verilmesi karara bağlandı.

– Ekonomi ve Enerji bakanlığı ile Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı uzmanlarının bir araya gelmesi ve önümüzdeki günlerde eğer bir takım sektörler açılacaksa hangilerinin açılacağı görüşülecek.

Devamını oku

Güncel

Korkulan olmadı

Koronavirüs nedeniyle Londra’da hastaneye kaldırılan Kıbrıslı Türk Teknik Direktör Hasan Oktay Minci, tedavi sürecini tamamladı ve yapılan testi negatif çıkınca bugün hastaneden taburcu oldu.

Başarılı Kıbrıslı Türk Teknik Direktör geçtiğimiz yıl Kenya’da çalıştırdığı takımda şampiyonluk yaşamış ve ayrılarak Londra’ya dönmüştü. KTSYD tarafından yılan antrenörü seçilerek ülkemize gelen ve ödülünü alan başarılı isim, geçtiğimiz hafta kaldırıldığı hastahaneden bugün taburcu oldu.

Zor bir süreç yaşadım

Covid19 şüphesiyle Londra’da hastahaneye kaldırılan Kıbrıslı Türk Teknik Direktör Hasan Oktay Minci 8 günlük hastane tedavisini tamamladı ve yapılan testlerin de negatif çıkmasıyla taburcu oldu.

40 derece ateşle hastaneye yatırılan ve ciğerlerinde yaşadığı enfeksiyon sonrası zor bir süreç geçiren Minci, zor bir süreç yaşadığını belirterek 40 derece ateş ve ciğerlerimin iltihaplanması sonucu hastaneye kaldırıldığını belirterek, çok şükür bu kritik süreci atlattım dedi.

Evde istirahate devam edeceğini belirten Minci, lütfen herkes evinde kalsın ve en küçük bir sıkıntıda doktora başvursun dedi.

Haber: Tahir Topaloğlu – arenasporkolik.com

Devamını oku

Güncel

G. Saydam Co. rest çekti, sivil itaatsizlik çağrısı yaptı: “Devlete ödeme yapmayacağız”

Ülkenin önde gelen mali danışmanlık ve kurumsal finans şirketlerinden olan G. Saydam & Co, hükümetin aldığı ekonomik önlemleri ve Çalışma Bakanlığı’nın uygulamalarını eleştirerek, sivil itaatsizlik çağrısında bulundu.

Kamuya ait hiçbir ödeme yükümlülüklerini yerine getirmeyeceklerini açıklayan G. Saydam & Co, bu bedeller ile çalışan 55 personelinin maaş ödemeleri için kullanacaklarını bildirdi.

G. Saydam & Co’dan yapılan açıklamada, Nisan 2020 döneminde de hiçbir gelir elde etmeksizin ve  çalışmaksızın devlete olan tüm yükümlülüklerin ödenmesi ve katkı – teşvik alınmaması ile ilgili olarak Çalışma Bakanlığının kamuoyunda bu yöndeki söylemi ve uygulamaları değişmemesi halinde 26 yıldır bir gün dahi aksatmadan yerine getirmiş olduğu kamuya ait yükümlülüklerini, bugünden itibaren kamuya ait hiçbir ödeme yükümlülüğünü yapmayacağını ve bu bedellerin  çalışan 55 personelinin maaş ödemeleri için kullanacağını duyurdu.

G. Saydam & Co’nun açıklaması şu şekilde:

“G.SAYDAM & Co olarak, 14 Mart 2020 tarihinde COVİD-19 salgını nedeni ile 55 çalışanımızın sağlığını göz önünde bulundurarak Şirketimizi kapattık. Sonrasında Hükümet Mali Müşavir’lerin (tıpkı Gümrük Komisyoncuları v.b işletmeler gibi) Devlet adına “VERGİ TOPLAMASI” için açık kalması kararını aldı. COVİD-19 tehdidi dikkate alınarak, 2-3 çalışanımıza tüm sağlık güvenliği sağlanarak yüzlerce müşteriye ait yatırımlar yapılmıştır. Halen de %90 müşterimiz kapalı olsa dahi bu işlemler yapılmaya devam etmektedir. Buna karşın Çalışma Bakanlığı Şirketimizi “Açık İşletme” olarak nitelendirip, 15 Mart sonrası çalışan-çalışmayan tüm personellerimiz için SSK-İhtiyat-Paye v.b tüm yatırımların tam yapılmasını ve açıklanan hiçbir teşvikten yararlanılmayacağını defaten kamuoyuna duyurmuştur.

Bu noktada; G.Saydam & Co olarak, Devlet adına Vergi toplayabilmek adına kadromuzun %8 ile çalışıp tüm personel maaşlarını ödemiştir. Nisan 2020 döneminde de hiçbir gelir elde etmeksizin ve çalışmaksızın devlete olan tüm yükümlülüklerin ödenmesi ve katkı – teşvik alınmaması ile ilgili olarak;

Çalışma Bakanlığının Kamuoyundaki bu yöndeki söylemi ve uygulamaları değişmez ise, G.SAYDAM &CO olarak bugüne kadar 26 yıldır bir gün dahi aksatmadan yerine getirmiş olduğu Kamuya ait Yükümlülüklerini, bugünden itibaren “Kamuya ait hiçbir ödeme yükümlülüğümüzü yapmayacağımızı ve bu bedeller ile çalışan 55 personelinin maaş ödemeleri için kullanacağını beyan ederiz.”

Devamını oku

En Çok Okunanlar