Takip Edin

Genel

“Mecbur kalındığı zaman devlet okulları tercih ediliyor”

DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, konuşmasında, sadece mecbur kalındığı zaman devlet okullarının tercih edildiğini belirterek, bunun üzücü olduğunu dile getirdi.

Sendikalarla yaşanan sürtüşmelerin de bazı sıkıntılara neden olduğunu dile getiren Ataoğlu okullarda alt yapı denetimlerinin yapılmadığını anlattı.

Girne’de okul inşaatında yaşananların eğitim verilen okullarda yaşanmasından endişe edildiğini dile getiren Ataoğlu, bu konudaki denetimlerin ivedi şekilde yapılmasını istedi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı bütçeden büyük bir pay alsa da bunun büyük kısmının personel giderlerine harcandığını anlatan Ataoğlu altyapı yatırımlarının 2020’de yapılmasının mümkün görünmediğini kaydetti.

Üniversiteler adası olarak çıkılan yolda bugün artık kalitenin sorgulanır hale geldiğini ifade eden Ataoğlu, bunun orta ve uzun vadede ülkeye gelecek öğrenci sayısına etki edecek bir unsur olduğunu söyledi.

Bu alanda sürdürülebilir bir kaliteye ulaşmak gerektiğini anlatan Arıklı, bu konuda  YÖDAK’ın güçlendirilmesinin önemli olduğunu ayrıca üniversite için ülkeye gelen öğrencilere olan bakış açısının değişmesi gerektiğini belirtti.

Ataoğlu, Devlet Tiyatroları binasıyla ilgili gereğinin yapılmasının önemine de değindi.

Okullara çevre dersi konmasının önemine işaret eden Ataoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın görevinin kolay olmadığını ancak eldeki imkanları kullanarak, en iyi şekilde hizmet verilmek durumunda olduğunu dile getirdi.

Haber: Doğuş Özokutan Çiftçioğlu

Devamını oku

Genel

AnadoluJet’ten çok özel kampanya! Ercan niye yok?

Türk Hava Yolları’nın alt markası AnadoluJet, 29 Mart itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa havalimanlarından başlayacağı yeni yurt dışı uçuşları kapsamında 1 dolardan başlayan fiyatlarla seyahat imkanı sunacak. Ancak Ercan’a yönelik uçuşlar kampanyaya dahil edilmedi.

Anadolu Ajansının haberine göre Türk Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Belçika, Danimarka, Fransa, Gürcistan, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsrail, İsveç, İtalya, Kuveyt, Rusya ve Suudi Arabistan’ı uçuş ağına ekleyen AnadoluJet, toplamda 21 ülkeye sefer düzenleyecek.

AnadoluJet, yeni destinasyonları kapsamında sınırlı sayıda koltuk için geçerli olacak bir indirim kampanyası da düzenledi. Kampanyadan yararlanmak isteyen yolcular, 1 Mart’a kadar tüm satış kanalları üzerinden alacakları biletlerle 29 Mart- 24 Ekim döneminde vergiler hariç 1 dolardan başlayan fiyatlarla uçma imkanı elde edecek.

Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılamayacak.

Türkiye, Bağdat, Erbil ve Tel Aviv çıkışlı uçuşlar 1 dolardan, Bakü, Barcelona, Berlin, Frankfurt, Paris, Milano, Moskova, Roma ve Tiflis çıkışlı uçuşlar 1 Euro’dan, Londra çıkışlı uçuşlar 1 sterlinden, Bahreyn çıkışlı uçuşlar 1 Bahreyn dinarından, Kuveyt çıkışlı uçuşlar 1 Kuveyt dinarından, Dubai çıkışlı uçuşlar 9 Birleşik Arap Emirlikleri dirheminden, Dammam ve Riyad çıkışlı uçuşlar 9 Suudi Arabistan riyalinden başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Kopenhag, Stokholm, Cidde, Medine, Tahran ve Ercan seferleri kampanyaya dahil olmayacak. Bebek ve Jetgenç yolcu tipi de kampanya kapsamı dışında kalacak.

Devamını oku

Genel

Mağusa’nın acı kaybı

Mağusa’nın sevilen simalarından biri daha hayata gözlerini yumdu. Kemal Güneşoğlu, hayatını kaybetti.

Demokrat Parti Genel Başkanı Fikri Ataoğlu’nun kayınpederi, işadamı ve Dumlupınar Spor Kulübü eski başkanı Güneş Güneşoğlu’nun babası Kemal Güneşoğlu uzun zamandır hastanede tedavi görüyordu. Güneşoğlu tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Devamını oku

Genel

KAMUSEN’den on call eylemi

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KAMUSEN), üyelerinin yasal düzenleme yapılmadığından “on call” çalışmayacağını duyurdu.

KAMUSEN’den yapılan yazılı açıklamada, Sosyal Hizmetler Dairesi Teşkilat Yasası’na bağlı olarak “on call” konusunda yaşanan sorunların giderilmesi için 20 Eylül 2019’da devlet kanadıyla mutabakat imzalandığını, varılan mutabakatta Sosyal Hizmetler Teşkilat Yasası’nda “on call” konusunda düzenlemelerin 31 Ocak 2020’ye kadar Cumhuriyet Meclisi’ne gönderilmesinin öngörüldüğünü kaydedildi.

Açıklamada, “İmzalan süre zarfında bakanlık tarafından yazılı verilmesine rağmen protokol uygulanmamış ve Meclise havale edilmemiştir. Bizler KAMUSEN olarak tek taraflı protokole uyulmamasından dolayı bundan sona üyelerimizin ‘On Call’ çalışmayacaklarını tüm kamuoyuna bilgisine getiririz” denildi. Muhaceret Dairesi

Devamını oku

En Çok Okunanlar