Takip Edin

Writing Essay domyhomework help online service

Magazin

Modda Cosmetic’ten Muhteşem Gala

MODDA COSMETİC BU SENEKİ YILSONU GALASI’NDA DÜNYANIN EN ÜNLÜ METODİST KUAFÖRÜ CLAUDE JUILLARD, ELEKTRO KEMAN VİRTÜÖZÜ GİSELLE TAVILSON VE KKTC’NİN EN MUHTEŞEM SESLERİNDEN SERAP SAYAR’I CRATOS PREMIUM HOTEL’DE SAHNEYE ÇIKARDI.

Artık geleneksel hale gelmiş olan “MODDA GALA” 12 Aralık 2019 Perşembe akşamı Girne Cratos Premium Hotel’de müşteri ve iş ortaklarını muhteşem bir akşam yemeği ve show ile ağırladı.
Sunuculuğunu Erdinç Çetinçelik’in yaptığı gecede Modda Cosmetic şirketi direktörleri Murat Tenekeci ve Seyhan Tenekeci de birer açılış konuşması yaptılar.
KKTC’den ve Türkiye’den 550 seçkin konuğun ve güzellik profesyonelinin katıldığı bu prestijli gala gecesinde Modda Cosmetic’in 2020 yılı eğitim ve seyahat programı sunulduğu gibi aynı zamanda İtalya’nın en prestijli ekolojik markası NOOK’un tanıtımı birbirinden güzel mankenlerle yapıldı.
Fransız metodist, iletişim gurusu ve kâşif olan Claude JUILLARD ile yüz ve siluet analizinin ipuçları ve konuklardan bazıları sahneye alınarak sezgisel el hareketleri ile stil teşhisi hakkında bir demo paylaşıldı.


Kapanış gösterisi Giselle TAVILSON’un keman ve dans şovu ile yapıldıktan sonra KKTC’nin en başarılı sanatçılarından Serap SAYAR’ın verdiği konserde konuklar unutulmaz Türkçe şarkılarla kendisine eşlik ettiler. Serap Sayar ve Giselle Tavilson ilk kez bir düet de gerçekleştirerek konuklara enfes bir müzk ziyafeti de çektiler.


MODDA COSMETIC HAKKINDA
Modda Cosmetic, kurucusu olan kişinin bir fikrinden yola çıkarak, Kuzey Kıbrıs’taki en büyük ve en çeşitli saç ve güzellik ürünleri ithalatçısı-distribütörü olmuştur.
Kuzey Kıbrıs’ın lider salon hizmetleri kuruluşu olarak 2007’den bu yana perakende ve profesyonel kullanıcıların (Kuaför ve Güzellik Salonları) yüksek kaliteli kozmetik ürün ve hizmetlerle ilgili istek, ihtiyaç ve beklentilerini sürekli olarak karşılımaktadır. İş ortaklarıyla karşılıklı güvene dayalı yakın ilişkiler kurmuş olup bunu yıllardır başarıyla sürdürmektedir.
Hem profesyonel hem de perakende müşterilere hizmet vererek, rakipsiz seçenek, değer, ihtiyaca uygun, hizmet ve uzmanlık ile en iyi alışveriş deneyimini sağlamayı hedeflemektedir. 6000’in üzerinde ürünle müşterilerinin ihtiyaçlarını ürün kalitesinden ödün vermeden ve bütçelerini zorlamadan karşılamaktadır.
Herkesin harika görünmeyi ve hissetmeyi hak ettiği inancında olan Modda Cosmetic bunun gerçekleşmesi adına adadaki en önemli aktördür.

Güncel

Lüküs Hayat

Geçtiğimiz yıl içinde KKTC’de Bin 494 adet yeni aracın satıldığı, 246 adet ile Mercedes’in ilk sırada yer aldığı belirtildi

Geçtiğimiz yıl içinde bir yandan ‘ekonomik kriz’ konuşulurken, diğer yandan ‘sıfır kilometre’ araç satışlarının 2018’deki ramakları yakaladığı ortaya çıktı. Diyalog’un elde ettiği bilgilere göre 2018’de toplam Bin 547 adet sıfır kilometre araç satıldı. Geçtiğimiz yıl ise KDV oranlarının da indirilmesiyle, bir yıl öncesine göre sadece 53 eksi ile Bin 494 adet yeni aracın satıldığı belirtildi.

   Yeni araç satışlarında 246 adet ile Mercedes ilk sırada yer alırken; bunu 210 adet ile BMW izledi.

Dikkat çeken bir başka husus ise; 2018’in satış listesinde yer almadığı halde, 2019’da dünyanın en pahalı araçlarından olan 3 adet Porsche satıldı.

   Diyalog’a konuşan bir galerici “KKTC’de ekonomik krizin yaşandığını inkâr edemeyiz. Ancak belirli bir kesimin lüks tüketime para harcayabildiğini görüyoruz” dedi.  

Honda satışları ikiye katlandı

2019 yılına yepyeni modellerle giren Japon malı Honda, fark yaratan marka oldu. 2018 yılında 107 adet satış yapan Honda, 2019 yılında bu rakamı neredeyse ikiye katladı. Çeşitli modellerdeki Honda araçlar 2019 yılında 202 adet satıldı.

Ford satışları geriledi

Ülkemizde sıfır kilometre araçlar açısından en son satılan dördüncü marka İngiliz malı Ford oldu.  Ancak bir önceki yıla göre Ford satışlarında gerileme yaşandı.  2018 yılında 209 adet satarak o yılın en çok satan ikinci markası olan Ford, 2019 yılında satışını 138’e düşürerek dördüncü sıraya geriledi.

Ford dördüncü sırayı Alman markası Volkswagen ile paylaştı.

2018 yılında 100 adet araç satan Volkswagen de 2019 yılında bu sayısı 138 adete çıkardı. Volkswagen böylece 2018 yılına göre ciddi bir artış yakaladı.

İnişli çıkışlı grafikler

Japon Toyota markası da 2018’de 93 araç satarken, bu sayı 2019’da 102’ye çıktı.

Toyota en fazla satış yapan markalar arasında 2019 yılında beşinci sırada yer aldı.

Bir başka Japon aracı olan Nissan’ın satışlarındaki artış da dikkat çekti. 2018 yılında sadece 23 adet satış yapan Nissan, 2019 yılında rakamını 60’a yükseltti.

Bir başkan Alman malı Opel’in ise satışlarında düşüş oldu. 2018 yılında 130 araç satan Opel’in satışı, 2019 yılında 75’e geriledi.

Lüks spor araçlar da satışta

Lüks sekmen spor otomobili Lamborghini 2019 yılında tek bir adet satışı yaptı.

Bir başka lüks ve pahalı spor otomobil markası olan Porsche de 2019 yılında 3 adet satış yapmayı başardı. Porsche 2018 yılında satışı olmayan markalardan biriydi.

Yine lüks sınıfta olan Lexus 2019 yılında tek bir satış yapmayı başarırken, Jeep markasındaki artış da dikkat çekti. 2018 yılında 16 adet satış yapan Jeep, 2019’da bu rakamı 35’e yükseltti.

Jaguar da hatırı sayılır satış yapan markalardan biri oldu. 2018 yılında 20 adet Jaguar satışı gerçekleşirken, bu rakam 2019’da 16’ya geriledi. 4×4 sekmeninde isim yapmış Landrover’in satışında da gerileme yaşandı. 2018’de 72 adet satılan Landrover, 2019 yılında bu rakamı 51’e düşürdü.

Devamını oku

Magazin

Müslüm Baba’dan sevgililer için çok özel gece

Sevgililer Günü’nde hem romantik bir gece yaşayıp hem de eğlenmek isteyenler Müslüm Baba Meyhane’yi tercih edecek

Girne’nin gözde mekanı Müslüm Baba Meyhane, Sevgililer Günü için çok özel bir program hazırladı.

Kemanlar Kraliçesi Nil Karataş’ın canlı performansı ve Sevgililer Günü’ne özel keman şovunun ardından setlerin başında DJ Ümit Akdeniz, perküsyonda Neşet Yıldırım ve Oryantal Yasemin’in sahne performansları, çiftlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Çiftlere özel masa süslemesi ise Müslüm Baba işletmesinden olacak.

Müslüm Baba Meyhane Direktörü Gamze Yücel Agha, Sevgililer Günü için hazırladıkları programa yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Devamını oku

Magazin

ABD’de Super Bowl için geri sayım başladı

ABD’de yıl boyunca sabırsızlıkla beklenen Amerikan futbolu Ulusal Futbol Ligi’nin (NFL) şampiyonluk mücadelesi Super Bowl için geri sayım başladı.

Bu yıl 54’üncüsü düzenlenecek Super Bowl, pazarı pazartesiye bağlayan gece TSİ 02.30’da Florida eyaletinin Miami kentindeki Hard Rock Stadyumu’nda oynanacak.

San Francisco 49ers ile Kansas City Chiefs takımları karşı karşıya geleceği ve Amerikan futbolunda şampiyonu belirleyen Super Bowl’a 30 saniyelik reklam vermenin bedeli 5.6 milyon dolar.

Yeme-içmede de rekorların kırıldığı Super Bowl gününde kişi başı gıda harcaması ise ortalama 69 dolar.

Devamını oku

En Çok Okunanlar