banner6

5 Mehmetçik füzeyle şehit edilmiş! İşte emri veren o isim...

Türkiye 25.05.2022, 17:53
57
5 Mehmetçik füzeyle şehit edilmiş! İşte emri veren o isim...

Pençe Kilit harekâtında dün 5 askerin şehit olduğu saldırıda PKK'lı teröristlerin olumsuz hava şartlarından yararlanarak füzeli saldırı düzenledikleri bildirildi. Teröristlerin, bölgedeki yoğun toz fırtınası sonrası başlayan şiddetli yağmur nedeniyle İHA ve SİHA ile helikopterlerin uçuşa ara verdikleri saatte saldırıyı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Mağaradaki 9 terörist etkisiz hale getirilirken, teröristlerin kendi aralarındaki şifreli telsiz muhaberelerinde, hain saldırının planlamasını ve emrini halen bölgede olduğu tespit edilen sözde Avaşin Özel güç sorumlusu Baran kod adlı Zebari Koç ile Behdinan saha sorumlusu Amed Malazgirt kod adlı Fehmi Atalay'ın verdiği tespit edildi.

Saldırının gerçekleştirildiği bölgenin uydu üzerinden nokta koordinatları da belirlendi ve teröristlere nokta operasyonlar düzenlendiği bildirildi. Terörist Atalay'ın, 30 yıldan beri terör örgütünün dağ kadrosunda yer aldığı ve hain örgütün silahlı kolu HPG'nin de sözde komuta konseyi üyesi olduğu öğrenildi. Terörist, İçişleri Bakanlığının da en çok aranan azılı teröristler listesinin 10 milyonluk kırmızı kategorisinde yer alıyor.

Yorumlar (0)
32°
az bulutlu