banner6

banner14

Coronadan ölen cemaat liderinin cenazesinde izdiham

Türkiye 20.04.2021, 17:19
25
Coronadan ölen cemaat liderinin cenazesinde izdiham

Covid-19 nedeniyle ölen, "Nur cemaatinin Meşveret grubunun lideri" Hüsnü Bayramoğlu, Eyüp'te toprağa verildi. Cenaze törenine çok sayıda kişi katıldı, sosyal mesafe unutuldu. İmam, “Kimsenin hayatına sebep olmayalım. Cenazedeyken buradan hayatlara son verecek bir halimiz olmasın. Vebale, günaha girmeyelim” diyerek uyarılarda bulundu ancak yine de izdiham yaşandı.

Hüsnü Bayramoğlu, 2 haftadır gördüğü Covid-19 tedavisi sonrası kurtarılamayarak 18 Nisan'da hayatını kaybetmişti. Bayramoğlu için bugün İstanbul Eyüpsultan Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken de katıldı. Cenaze namazını Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kıldırdığı törende salgın tedbirleri yine yok sayıldı.

Defin sırasında mezar başında çok sayıda kişi toprak atmak için birbiriyle yarıştı. Sosyal medyadan canlı olarak yayınlanan defin sırasında, kalabalık grubun tabuta dokunmak için çaba harcadığı görüldü. İmam, o sıralarda kalabalığa şu sözlerle uyarıda bulundu:

* Cenaze geliyor, pandemi kurallarına da maalesef uyamıyoruz burada. Kimsenin hayatına sebep olmayalım. Elden ele cenaze gelsin. Biraz dağınık duralım, alan geniş. Allah rızası için. (Cenazeye) Yakın durmakla uzak durmak arasında fark yok. Ön tarafa gelme gayretinde olmayalım. Elden ele gelsin cenaze, biz gelmeyelim ön tarafa

* Aşağı doğru biraz geri gidelim. Allah rızası için arkadaşlar! Niçin burada izdiham yaratıyorsunuz? Mezar yerinde adım atacak yer yok! Geri doğru çıkalım. Burada durmanın bir manası yok. Geri doğru çıkalım. Kimsenin hastalığına, vefatına sebep olmayalım. Cenazedeyken buradan hayatlara son verecek bir halimiz olmasın. Vebale, günaha girmeyelim.

Ancak kalabalık grup uyarılara aldırış etmeden sosyal mesafeyi hiçe saydı.

Yorumlar (0)
28°
açık