banner26

Türkiye’de et fiyatlarına indirim

Türkiye 11.08.2022, 17:39
50
Türkiye’de et fiyatlarına indirim
banner6

Türkiye’de Tarım Kredi Kooperatifleri, geçtiğimiz hafta kuzu etine yaptığı indirimi, büyükbaş hayvan etine de yansıtacak. İndirim oranının yüzde 30 veya 35 olması bekleniyor

TC Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri'nde büyükbaş hayvan etinde yüzde 30-35 indirimli satış başlayacağını söyledi. Erdoğan, bu marketlerde 30-40 çeşit üründe de süratle indirime gidileceğini belirtti.

Türkiye’de Tarım Kredi Kooperatifleri, geçtiğimiz hafta kuzu etine yaptığı indirimi, büyükbaş hayvan etine de yansıtacak. İndirim oranının yüzde 30 veya 35 olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ''Marketlerde vatandaşımızı dara sokanlar; Tarım Kredi Kooperatif talimatı aldı. Koyun kuzu etinde yüzde 25 indirim başlattık. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle satışa başlayacağız'' dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, talimatı aldılar, bundan böyle koyun, kuzu etinden yüzde 25 indirim bunu başlattık. Bu sabah Tarım Kredi Kooperatifi Başkanı'yla da konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle onların da satışına başlayacağız.

Tabi ülkemizin her yerinde malum koyun kuzu geçerli değil. Mesela bizim memlekette Karadeniz’de daha çok büyükbaş makbuldür.

Bunları piyasaya sürdüğünüzde hele hele yüzde 30-35 gibi indirimi başlattığımızda benim vatandaşım ona da alışacak. Ve bu piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek.

Karadeniz'de daha çok büyükbaş makbuldür. Bu piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek.

Tabi 1300 tane Tarım Kredi Kooperatifi’nin marketi var. Tabi bunun yanında diğer özel sektörün de sayısı da çok çok fazla, binlerce… Onlar ne yapar bilmem…

Ama biz Tarım Kredi olarak bu indirimi yapacağız. Sadece ette mi.. Kıymada, kuşbaşı vs. hayır. Tarım Kredi’nin diğer ürünlerinde de şeker buğday un vs. aklınıza ne geliyorsa… Zeytinyağı, ayçiçek yağı bütün bunlarda da, özellikle 30-40 çeşit üründe de, yoksa tabi 2-3 bin çeşit ürün satılıyor

Bu ürünlerde de süratle indirime gidecek. Talimatımız şu… Başa baş noktası. Sen kâr amacıyla çalışmayacaksın. Sen başa baş noktasında benim vatandaşımı koruyacaksın.

Yorumlar (0)
11°
açık