banner26

530 gündür kaçak yaşıyordu

Güncel 17.03.2023, 18:22
59
530 gündür kaçak yaşıyordu
banner6

Facebook'ta açtığı alış-veriş sayfası üzerinden sattığı elektrikli bisikletin parasını almasına rağmen teslim etmeyen, sonrasında da tutuklanan zanlının ülkede 530 gündür kayıt dışı ikamet ettiği ortaya çıktı

Facebook üzerinde açmış oldukları online alış veriş sayfası üzerinden satmış olduğu elektrikli bisikletin parasına almasına rağmen teslim etmeyerek sahtekarlıkla para temini suçu işlediği gerekçesi ile tutuklanan zanlı Simon Gebremariam Gebremıchael mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru Ali Erdelhun, 6 Mart 2023 tarihinde internet üzerinde Facebook isimli sosyal paylaşım sitesinde Mobilezone 247 isimli sayfada, kendisini sitede çalışan gibi gösteren ve GKRY'de sakin Senga Joseph olarak tanıtan şahısın, internet üzerinden bir adet elektrikli bisikleti satın almaya çalışan Girne'de sakin B.Y’den sahtekarlıkla ve dolandırmak kastıyle iki seferde toplam 8000 TL parayı Simon Gebremichael Gebremariam adına Türkiye İş Bankasındaki hesabına havale edilmesini sağlayarak sahtekarlıkla para temin ettiklerini mahkemeye aktardı.

Polis yapılan şikayet üzerine 13 Mart 2023 tarihinde meselede zanlı olarak görülen ve aranmakta olan Simon Gebremariam Gebremichael isimli şahıs Lefkoşa'da tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını ve soruşturma başlatıldığını söyledi. Polis zanlını 530 gündür KKTC’de yasal statüsünün olmadığını aktardı. Polis zanlının aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirtip, tutuklu yargılanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker zanlının 2 ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Yorumlar (0)