banner26

AB Burs Programı’na Lefkoşa'da yeni ofis

Güncel 20.10.2022, 14:49
11
AB Burs Programı’na Lefkoşa'da yeni ofis
banner6

Avrupa Komisyonu ve Goethe Enstitüsü, Kıbrıs Türk toplumuna yönelik Avrupa Birliği (AB) Burs Programı’nın yeni ofisinin açılışını yaptı.

Kıbrıs Türk Toplumuna Yönelik AB Burs Programı’nın yeni ofisi, başkent Lefkoşa’da Servet Somuncuoğlu Sokak’ta bulunuyor.

Kıbrıs Türk toplumunu Avrupa Birliği’ne yakınlaştırmak için sağlanan desteğin ayrılmaz bir parçasını oluşturulduğu” ifade edilen bu ofisin, “AB’nin Kıbrıslı Türklerin geleceğine yaptığı yatırımın önemli bir göstergesi olarak halka açık olacağı” kaydedildi.

Avrupa Komisyonu’nun Yapısal Reform Destek Birimi Genel Müdürü Mario Nava, açılışta yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Bu açılış, Kıbrıs Türk toplumunu AB’ye yakınlaştırma hedefimizi yerine getirmektedir. Bu bina toplumun eğitim ve öğretim ihtiyaçlarını temel alarak, erişim, kapsayıcılık ve aidiyet duygusu geliştirme stratejisinin bir parçasını oluşturmaktadır. Kıbrıslı Türklerin gerekli bilgilere erişebilmelerini ve bir AB ülkesinde nasıl ve nerede eğitim alacaklarına dair karar verirken programdan yararlanabilmelerini sağlamak istiyoruz.”

Açıklamaya göre 2007 yılında kurulmuş olan Kıbrıs Türk toplumuna yönelik AB Burs Programı kapsamında bugüne kadar 2 binden fazla Kıbrıslı Türk’e AB genelinde, eğitim ve öğrenim görme imkânı sunuldu.

Yorumlar (0)
az bulutlu
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.