banner26

ABD’den “KKTC’de kalmayın” uyarısı

banner47

Güncel 16.10.2023, 11:55
94
ABD’den “KKTC’de kalmayın” uyarısı
banner32

ABD Büyükelçiliği, vatandaşlarına, KKTC’de kalmamaları veya KKTC Havalimanı üzerinden seyahat etmemeleri telkininde bulundu

Güney Kıbrıs’taki ABD Büyükelçiliği, savaş nedeniyle İsrail’den ayrılacak ABD vatandaşlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Haravgi gazetesi açıklamaya göre ABD Büyükelçiliği tarafından, ABD vatandaşlarının İsrail’den deniz yoluyla Güney Kıbrıs’a getirilmesi için gemi seferi ayarlandığını ve ABD Büyükelçiliği’nin, İsrail’den tahliye edilecek ABD vatandaşları için Güney Kıbrıs makamlarıyla işbirliği içinde olduğunu yazdı.

Gazete, böylelikle İsrail’den ayrılacak olan ABD vatandaşlarına, deniz yoluyla Güney Kıbrıs’a getirilmesi için alternatif seçenek sunulduğunu kaydetti.

Öte yandan Fileleftheros gazetesi ise, Güney Kıbrıs’ın ülkesine dönmek isteyen ABD vatandaşları için istasyon görevi gördüğünü ve ABD’lilerin önce Güney Kıbrıs’a, oradan da ülkelerine gittiğini yazdı.

Haberde, ABD Büyükelçiliği’nin vatandaşlarına, KKTC’de kalmamaları veya KKTC Havalimanı üzerinden seyahat etmemeleri telkininde bulunarak, böyle bir durumda kendilerine yardımcı olamayacağı uyarısında bulunduğu kaydedildi.

banner36
Yorumlar (0)
banner6