banner26

Arıklı: "Kazaların nedeni yollar değil sürücüler"

banner47

Güncel 03.07.2024, 12:00
172
Arıklı: "Kazaların nedeni yollar değil sürücüler"
banner52
banner32

Bakan Arıklı, trafik kazalarının sebebinin yolların kötülüğü ve karanlık olmasından kaynaklanmadığını, bu yılki kazaların hemen hepsinin aşırı hız ve telefon kullanımından dolayı yaşandığını söyledi

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Kıbrıs Postası TV’de Gökhan Altıner’in sunduğu “Sabah Postası” programında gündeme dair özel açıklamalarda bulundu.

Erhan Arıklı, trafik kazalarının sebebinin yolların kötülüğü ve karanlık olmasından kaynaklanmadığını, bu yılki kazaların hemen hepsinin aşırı hız ve telefon kullanımından dolayı yaşandığını söyledi. “Dünyanın hiçbir yerinde yollar tamamen aydınlatılmış değil. Vatandaşlar her kazadan sonra yolların karanlık olduğunu söylüyor. Yollar kötüyse yavaş süreceksin” dedi.

Arıklı, Kuzey Çevre Yolu’nda yolların iyileştirilmesi gerektiğini, yolları aydınlatmanın görevleri olduğunu ancak kaynaklarının olmadığını söyledi, şunları kaydetti:

“Aydınlatma için iki buçuk milyon dolar keşif bedeli var. Kaynak yaratmamız gerekecek, ihalelerle para gelecek. Belki zamanla bütçeye girecek. Bana bütçe verilirse gerekenleri yerine getireceğim. Bütçe hazırlanırken kaynak yoktu. Başbakan Ünal Üstel de devreye girdi. Çemberleri özel şirketlere reklam karşılığı vereceğiz, aydınlatma ve çevre düzenlemesini yapacağız. En büyük arzum tüm ana yolların LED lambalarla aydınlatılması."

banner36
Yorumlar (0)
banner6