banner26

Arıklı: Mevcut Hükümetin Toplum Yararına İcraat Yapacağına Dair Umudumu Kaybediyorum

Güncel 05.01.2021, 18:41
338
Arıklı: Mevcut Hükümetin Toplum Yararına İcraat Yapacağına Dair Umudumu Kaybediyorum
banner6

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Tv 2020'de Gündem Özel Programına katılarak çok önemli açıklamalarda bulundu.  Arıklı, mevcut koalisyon hükümetinin toplum yararına icraat yapacağına dair umudumuz var mı  sorusuna malesef ümidimi giderek kaybediyorum yanıtı verdi.

Arıklı,Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda Meclis Başkanlığı seçiminde aday olarak gösterilen UBP Milletvekili Resmiye Canaltay’ın salt çoğunluğu elde edememesi hakkında konuşarak, YDP ve DP’nin birlikte hareket ederek, UBP içindeki sıkıntıları ortaya çıkardığını, aslında UBP’ye bir iyilik yaptıklarını söyledi.

UBP’YE SAMİMİYET TESTİ...

Dünkü oylamada bilerek geçersiz ve çekimser oy kullandıklarını anımsatan Arıklı, dün UBP’lilerin mecliste tavırlarını fark ettiğini ve Resmiye Canaltay’a oy vermeyeceklerini anladığını söyledi. YDP ve DP’nin konuyla ilgili bir değerlendirme yaptığını, protokol gereği Resmiye Canaltay’a oy vermeleri gerektiğini belirten Arıklı, “Ancak UBP’li muhalif vekiller bizim kullandığımız oylara sahip çıkacaktı ve zor durumda kalacaktı” diyerek, UBP’nin içinde kaç vekilin samimi olduğunun ortaya çıktığını kaydetti.

İsabetli bir karar aldıklarını kaydeden Arıklı, “UBP’li vekiller bizim oylarımıza sahip çıkıp, ortaklarımız bize oy vermedi, sözlerini tutmadı diyeceklerdi. Bunu engelledik. 26 ret oyu çıkacağını düşünmemiştik” dedi.

Yorumlar (0)