banner26

Çocuğunu öldürmeye çalışan anne. önceden planlamış! "Psikolojim bozuldu, boğdum oğlumu.."

banner47

Güncel 10.06.2024, 14:14 10.06.2024, 15:02
441
Çocuğunu öldürmeye çalışan anne. önceden planlamış! "Psikolojim bozuldu, boğdum oğlumu.."
banner32

Lefkoşa’da 9 yaşındaki öz oğlunu boğarak öldürmeye çalışan anne Nadir Yılmaç'ın olayı önceden planladığı ve eşi ile komşusuna "Oğlumuzu öldürdüm" "boğdum öldürdüm"  dediği ortaya çıktı

Lefkoşa’da infiale neden olan 9 yaşındaki öz oğlunu boğma girişimi olayı ile ilgili olarak tutuklanan anne isminin baş harfleri 41 yaşındaki Nadir Yılmaç tutuklanarak bugün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis memuru bulguları aktardı.

Polis, huzurda bulunan zanlı Nadir Yılmaç'ın “Taammüden Adam Öldürmeye Teşebbüs, Ciddi Darp, Darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Polis zanlının 9 Haziran 2024 tarihinde saat 15.00 raddelerinde Lefkoşa'da, Marmara Bölgesi adresinde ayni yerde sakin psikolojisi bozulduğu gerekçesi ile planlayarak, bir gün önce Girne'de kalmış olduğu oteldeki bornoz üzerinden almış olduğu 150 cm uzunluğundaki bornoz kuşağı ile henüz 9 yaşındaki oğlu isminin baş harfleri A.Y'nin boğazını öldürmek kastı ile sıkıp öldürmeye teşebbüs ettiğini söyledi.

Polis, çocuğun 112 acil servis ambulansı ile Lefkoşa Doktor Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Acil Servisine kaldırıldığını aktardı.

Polis olayla ilgili olarak olay yerinde yapılan incelemede olay mahallinde tespit edilen şüpheli leke örnekleri, üzerinde şüpheli leke bulunan halı ve zanlının, müştekinin boğazını sıkarken kullandığı bornoz kuşağının da tespit edilerek emare olarak zapt edildiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru, zanlının eşine ve çevrede bulunan komşusuna yaptığı ilk sözlü beyanı "Oğlumuzu öldürdüm" "boğdum öldürdüm" olmakla birlikte olay mahalline giden polis ekibine de ilk beyanatının "psikolojim bozuldu, boğdum oğlumu" olduğunu söyledi.

Polis aynı tarihte zanlının tutuklandığını, gönüllü ifade verdiğini ve bu ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirtti.

Polis ayni tarihte çocuğun Acil Servis'teki muayenesine müteakip taburcu edildiğini meselenin tahkikatının henüz yeni başladığını söyledi.

Polis memuru, mesele ile ilgili olarak alınması gereken ifadeler olduğunu, zanlının işlemiş olduğu suç ile alakalı olarak ilgili zamanda cezai ehliyetinin olup olmadığının öğrenilmesi amacıyla Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini belirterek soruşturmanın selameti için zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç zanlı Nadir Yılmaç'ın soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Yorumlar (0)
banner6