banner26

Çocuk Yuvası’nda yeni anneler görevde

Güncel 06.09.2023, 15:19
20
Çocuk Yuvası’nda yeni anneler görevde
banner32

Çağlayan Çocuk Yuvası’ndaki “anne” eksikliği giderildi. Başbakan Üstel, engelli yaşam evini de hayata geçireceklerini söyledi

Başbakan Ünal Üstel, Çağlayan Çocuk Yuvası’nı ziyaret etti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu ve Hür-İşçi Sendikası Federasyonu (Hür-İş) Başkanı Ahmet Serdaroğlu’nun eşlik ettiği Üstel ziyarette, Çocuk Yuvası’ndaki “anne” eksikliğinin giderildiğini ve diğer ihtiyaçların da süratle giderilmesi için Bakan ve Sendika ile çalışmaları hızlandıracaklarını duyurdu.

Başbakan Ünal Üstel, Çağlayan Çocuk Yuvası’nı ziyaretinde basına açıklamalarda da bulundu. Sendikanın talebi doğrultusunda, Çocuk Yuvası’ndaki personel eksikliğinin giderildiğini belirten Üstel, “Buranın ihtiyaçlarını süratli şekilde giderelim ki, burada yaşayan çocuklarımızın mağduriyetlerini gidermiş olalım” dedi.

Çağlayan Çocuk Yuvası’nda bazı engelli kişilere de hizmet verildiğini anlatan Başbakan, “Süratle engelli yaşam evini bitirip bu insanlarımızı oralara taşımak asli görevlerimizden biridir. Önümüzdeki günlerde ilgili bakan arkadaşımla daha süratli bir çalışma içerisine girip, ihalesini tamamlayıp engelli yaşam evimizi de hayata geçireceğiz” dedi. Üstel, Çocuk Yuvası’ndaki ihtiyaçların süratli şekilde giderilmesi için ilgili bakan ve sendika ile çalışmaları hızlandıracaklarını da ekledi.

Başbakanın ardından söz alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu, 14 Ağustos tarihinde göreve geldiği gün Hür-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu’nun kendisini arayarak Çocuk Yuvası’ndaki sıkıntıları aktardığını, aynı gün Başbakan ile konuyu görüştüklerini ve Başbakan’ın “derhal çözülmesi” talimatını verdiğini anlattı.

“Burada eksik olan, “anne” olarak tabir edilen kadronun tamamlanması ile ilgili gerekli talimatlar Başbakanımız tarafından verildi” diyen Gardiyanoğlu, bu eksikliğin giderildiğini söyledi ve Başbakan'a kimsesiz çocuklara gösterdiği özel ilgi ve yakınlıktan dolayı teşekkür etti.

Hür-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu ise konuşmasında, Çağlayan Çocuk Yuvası’ndaki hassasiyeti anlayarak gerekli talimatları verdiği için Başbakan Ünal Üstel’e teşekkür etti.

Çağlayan Çocuk Yuvası’ndaki sıkıntıları yaklaşık iki ay önce eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına ilettiklerini, çözüm üretilmemesi üzerine ise eylem yaptıklarını anımsatan Serdaroğlu, elzem bir yer olduğu için Yuva’da bir saat eylem ile yetindiklerini kaydetti. Ardından, sıkıntıları Başbakan Ünal Üstel’e aktardıklarını belirten Serdaroğlu, Başbakan’ın hassasiyeti anlayarak gerekli talimatları verdiğini ve personel sorununun çözüldüğünü söyleyerek Üstel’e teşekkür etti. Serdaroğlu, personel sorununun çözülmesiyle vardiyaların da rahatlayacağını dile getirdi.

banner36
Yorumlar (0)
banner6