banner26

Denize atlayıp kaybolan kaçak göçmen aranıyor

Güncel 22.01.2024, 13:43
24
Denize atlayıp kaybolan kaçak göçmen aranıyor
banner32

Güney Kıbrıs açıklarındaki bir tekneden denize atlayan kaçak göçmenin kaybolduğu; arama çalışmalarında önceki akşama kadar bir sonuca ulaşılamadığı haber verildi.

Rum kesimindeki arama ve kurtarma koordinasyon merkezinin, tekneden atlayan kişinin tespit edilmesi için Greko Burnu ile Ay. Napa arasındaki deniz bölgesinde koordine ettiği arama çalışmalarında dün akşama kadar herhangi bir sonuca ulaşılamadığını yazan Haravgi gazetesi, kaçak göçmenin yüzerek karaya çıkmak için içerisinde bulunduğu tekneden denize atladığını belirtti.

Olayın, içerisinde yasa dışı yollarla seyahat edenlerin bulunduğu üç teknenin kıyıdan 2 deniz mili açıkta olduğu sırada yaşandığını kaydeden gazete, diğer yolcuların tanıklıklarına göre kayıp kişinin denize atladığını ve o andan itibaren kaybolduğunu ekledi.

Alithia gazetesi ise haberinde, Lübnan’dan giden teknelerde Suriye kökenli 190 düzensiz göçmen bulunduğunu ve ilk önce Larnaka limanına götürülen bu kişilerin daha sonra Koçinotrimithiya’da bulunan Purnara mülteci kampına götürüldüğünü ekledi.


banner36
Yorumlar (0)
banner6