banner6

Dört aydır maaş almıyorlar

Güncel 13.12.2021, 15:47
65
Dört aydır maaş almıyorlar

Lapta Belediyesi, son bir yıldır çalışanın maaşını ödemekte sıkıntı yaşıyor. Belediye çalışanları dört aydır maaş alamıyor.

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ’un Ulusal Birlik Partisi’ne geçmesi de işe yaramadı. Maddi sorunların aşılması için kaynak yaratılamadı ve belediyede maaş sorunu çözülemedi.

Lapta Belediyesi çalışanları, 4 aydır maaş alamadığı gerekçesiyle dün iş bırakma eylemine gitti.

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) öncülüğünde düzenlenen eylemde, Lapta Belediyesi çalışanları “Geçinemiyoruz” diye isyan etti.

20 Aralık tarihine dek maaşların ödenmemesi durumunda eylemin şiddetini arttıracaklarını ifade eden BES Başkanı Mustafa Yalınkaya, Lapta Belediyesi’nde süresiz grev dahil her türlü eyleme gidileceğini açıkladı.

Belediyeyi yaklaşık 24 milyon TL borçla devraldığını söyleyen Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ise, maaşların ödenememesindeki nedeni pandemiye, geçmişten kalan borçlara ve devlet katkı payının hayat pahalılığı oranında artırılmamasına bağlarken, çalışanlar ise gereksiz harcama ve ihtiyaç dışı personel alımı yapıldığını ifade ediyor.

Çalışanlar ayrıca maaş alamadıkları için izinlerini kullanarak başka işlerde çalışmak zorunda olduklarını fakat buna dahi izin verilmeyerek izinleri varken ödeneksiz izne çıkmaya zorlandıklarını iddia ediyor.

Yorumlar (0)
az bulutlu