banner26

Evlenme teklifi reddedilen 75 yaşındaki Emmi’nin gözü döndü: "Bu dünyadan tek gitmem, seni de götüreceğim"

Güncel 28.12.2023, 19:29
3360
Evlenme teklifi reddedilen 75 yaşındaki Emmi’nin gözü döndü: "Bu dünyadan tek gitmem, seni de götüreceğim"
banner32

Gönyeli’de 75 yaşındaki Yaşar Emmi, kendisi ile evlenmeyi reddettiği gerekçesiyle evindeki Türkmenistanlı kadını av tüfeğiyle tehdit etti. Tüfeğe fişek koyup “O halde bu film burada bitecek. Bu dünyadan tek gitmem, seni de götüreceğim” diyen Emmi tutuklandı

Gönyeli’de meydana gelen 'şiddet kullanma tehdidi, mülke tecavüz, telefonda tacizlik ve genel rahatsızlık” suçlarından tutuklanan 75 yaşındaki Yaşar Emmi bugün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.
Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Aysın Erdemirciler mahkemede olguları aktardı.

Polis, zanlının 2023 yılı Aralık ayı içerisinde, Gönyeli’de Şehit Zehra Mustafa Sokak No: 11 adresindeki ikametgahının ütü odası içerisinde, kendisi ile evlenmeyi reddettiği gerekçesiyle, tasarrufundaki av tüfeğinin atım yatağına bir adet fişek koymasına müteakip, ütü odasında bulunan Türkmenistan uyruklu G.Ç.’ye "O halde bu film burada bitecek' diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu söyledi.

Polis, zanlının 22 Aralık tarihinde saat 20.00 sıralarında G.Ç.’nin Gönyeli’de kaldığı eve gittiğini, defalarca ve ısrarlı bir şekilde kapıyı çaldığını, kapı açılmayınca “Bana şans ver, ikimizin de vaadi doldu. Bu dünyadan tek gitmem, seni de götüreceğim” dediğini açıkladı. 

Polis, zanlının 22 Aralık saat 22. 30 sıralarında G.Y.’yi telefonla defalarca arayarak, telefonda taciz suçu işlediğini söyledi.  Polis, G.Ç.’nin zanlının ev işlerini yaptığını, tüfeğin ruhsatlı olduğunu belirtti. Polis, zanlının 75 yaşında ve KKTC vatandaşı olduğunu, sabıkası olmadığını belirterek, teminat talep etti.

Polisin ardından söz alan zanlı suçlamaları kabul etmezken, “Ben hep ona yardım ettim, pazardan her zaman ona bir şeyler aldım. Polise yalan ifade verip beni tutuklattıracağını söylemişti” dedi.
 

Yorumlar (0)
banner6