banner26

Falyalı cinayetiyle ilgili Hollanda'da flaş gelişme

Güncel 19.03.2024, 13:28
403
Falyalı cinayetiyle ilgili Hollanda'da flaş gelişme
banner32

Kumarhane ve bahis baronu Halil Falyalı, 8 Şubat 2022’de Kıbrıs’ta kurulan pusuda şoförü Murat Demirtaş ile birlikte öldürüldü. Suikasta ilişkin dava İstanbul Çağlayan 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ederken, Türkiye tarafından kırmızı bültenle aranan ve Falyalı’ya en yakın isim olan Cemil Önal, Hollanda’da yakalandı. Cinayetin kara kutusu olarak bilinen Cemil Önal’ın telefonuna ise el konuldu.

İADESİ KABUL EDİLDİ

Halil Falyalı ve şoförü Murat Demirtaş'ın öldürülmesinin ardından yürütülen soruşturma kapsamında aranan Cemil Önal, 7 Aralık 2023'te Hollanda'da yakalandı. Türkiye, Cemil Önal’ın iadesi için başvurdu. İadesi kabul edilen ancak henüz iade edilmeyen Cemil Önal’ın kullandığı telefona da Hollanda’da el konuldu. İstanbul 36'ncı Ağır Ceza Mahkemesi, "İki kez tasarlayarak adam öldürme" suçundan yargıladığı Önal’ın kullandığı telefonun da iade edilmesini istedi.

"TALEPLERİNE İÇİŞLERİ VE DIŞİŞLERİ BAKANLIKLARINA İLETİLMİŞTİR"

Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdiği yazıda, "Cemil Önal'ın Hollanda'dan ülkemize iadesi amacıyla İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesince hazırlanan 14.12.2023 tarihli iade talepnamesi ve ekleri, İngilizce tercümeleriyle birlikte gereğini teminen 19.12.2023 tarihli yazımızla İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarına iletilmiştir" ifadelerine yer verildi.

banner36
Yorumlar (0)
banner6