Warning: session_start(): open(/opt/alt/php56/var/lib/php/session/sess_klc2viibflmmql87ur7pm1dsq1, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/gazetda/public_html/index.php on line 0
Girne’den Bellapais’e teleferik geliyor

banner26

Girne’den Bellapais’e teleferik geliyor

Güncel 12.08.2022, 17:00 12.08.2022, 17:22
158
Girne’den Bellapais’e teleferik geliyor
banner6

Turizm Bakanı Ataoğlu, “Bafra Gazimağusa arasında başlatacağımız gemi seferleri, Girne Bellapais arasında gerçekleştireceğimiz 4 km’lik uzunluğa sahip teleferik projesi ile alternatif turizm modellerini bir bir hayata geçireceğiz” dedi

Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Beylerbeyi (Bellapais) Kültür ve Dayanışma Derneği arasında, köy pansiyonculuğu, turizm ve alternatif turizm işbirliği protokolü imzalandı.

Bellapais ve çevresinin kalkındırılması ve geliştirilmesine yönelik gerçekleştirilecek olan projelerle, köy pansiyonculuğu ve alternatif turizmin gelişmesi amacıyla Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı ile Bellapais kültür ve Dayanışma Derneği Arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Bellapais ve çevresinin kalkındırılması ve geliştirilmesi amacıyla köy pansiyonculuğu ve alternatif turizm modellerinin geliştirilmesi adına gerçekleştirilen işbirliği protokolü imza töreni öncesinde konuşma yapan Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, özelde Bellapais ve çevresinin gelişmesi ve kalkınmasına genelde de ülke turizminin alternatif modellerle kalkınmasına büyük katkı koyacağına inandığı bu işbirliği protokolünü imzalamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Bellapais’in, tarihi ve doğal güzellikleri bakımından ülkenin en önemli turizm bölgelerinden birisi olduğunu kaydeden Ataoğlu, yaratılacak olan alternatif turizm modelleri ile Bellapais’in tarihi, kültürel ve doğal güzelliğinin hem korunması ve değerlendirilmesi hem de hak ettiği değere kavuşacağını belirtti.

İşbirliği protokolü ile atılacak adımlar sayesinde, özelde bölge halkına ekonomik anlamda büyük katkı sağlayacağını belirten Ataoğlu, Bellapais’in pansiyonculuk ve alternatif turizm modellerine yönelik yapılacak yatırımlarla da turizm açısından bir cazibe merkezi haline geleceğini belirtti.

Fikri Ataoğlu, Bellapais Pilot Turizm Köyü olması adına, pansiyonculuğun ve alternatif turizm modellerinin geliştirilmesi ile birlikte, bölgenin kalkınması ve geliştirilmesi için atılan bu adımın önemine dikkati çekerek, “bu hedefe ulaşmak için attığımız bu adımla birlikte, hızlı bir şekilde hedefe ulaşmak için çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Bu anlamda Girne’den Bellapais’e ulaşacak olan teleferik projesi de son aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Yaklaşık 4 km’lik uzunluğa sahip teleferik projesi de çok kısa bir süre içerisinde hayat bularak, ülke turizmine alternatif turizm modelleri açısından büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Alternatif turizm modelleri üzerinde Bakanlık olarak yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini dile getiren Ataoğlu, “Bafra Gazimağusa arasında başlatacağımız gemi seferleri, Girne Bellapais arasında gerçekleştireceğimiz teleferik projesi ile alternatif turizm modellerini bir bir hayata geçireceğiz. Amacımız sadece dünyada uygulanan turizm modelleri ile ülkemizi buluşturmak, ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamaktır. Bu anlamda sadece eleştiren ve katkı koyma gereği bile duymayanlara çağırımdır; gelin ülkemizi kalkındıracak, geliştirecek ve tanıtımına katkı sağlayacak projelere destek olun. Çünkü bizim tek gailemiz ülkemizdir, ülkemizin ve ülke insanımızın kalkınması, gelişmesidir” dedi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.