banner26

İki yıl sonra havalimanında yakalandı

banner47

Güncel 04.01.2024, 19:17
79
İki yıl sonra havalimanında yakalandı
banner32

Lefkoşa’da 2021 yılında 20 gram hintkeneviri ele geçirilmesiyle ilgili aranan şahıs olan Wilward Kudzai, KKTC Havaalanı'ndan çıkış yapmak isterken yakalandı

Uyuşturucu suçlarından 2 yıldır aranan Wilward Kudzai, Ercan Havaalanı'ndan çıkış yapmak isterken, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünde görevli polis memuru mahkemede olguları aktardı.

Polis, 27 Temmuz 2021 tarihinde Lefkoşa’da Narkotik ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda 20 gram hintkeneviri ele geçirildiğini ve bir kişinin tutuklandığını belirtti. Polis, ele geçirilen uyuşturucu ile ilgili zanlının da aranan şahıs olduğunu açıkladı. Polis, ancak zanlının söz konusu tarihte tespit edilemediğini ve aranan şahıslar listesine alındığını belirti. Polis memuru, zanlının önceki gün Havaalanı’ndan çıkış yapmak isterken, görevliler tarafından tespit edildiğini açıkladı. Polis, zanlının üzerine yapılan aramada çantasında içerisinde hintkeneviri kalıntısı bulunan bir adet öğütücü ele geçirildiğini söyledi. Polis memuru, zanlının muhaceret kontrolünün yapıldığını, 29 Kasım 2021 tarihinden tutuklandığı güne kadar ülkede kaçak yaşam sürdüğünün tespit edildiğini belirtti. Polis, zanlıya 2021 yılında meydana gelen 20 gram uyuşturucu satma ve tasarrufu, 2023 yılında meydana gelen uyuşturucu tasarrufu ve KKTC’de izinsiz ikamet etme suçlarından dava okunduğunu açıkladı. Polis, zanlının 2021’de meydana gelen uyuşturucu verme ve tasarrufu suçunu kabul etmediğini belirtti. Polis, zanlının 2023 yılında meydana gelen uyuşturucu tasarrufu ve KKTC’de izinsiz ikamet etme suçlarını ise kabul ettiğini açıkladı. Zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını, Zimbabwe vatandaşı olduğunu ve ülkede kaçak yaşam sürdüğünü kaydeden polis memuru, zanlının 3 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesini talep etti. Polisin ardından söz hakkı verilen zanlı ise söyleyecek bir şeyi olmadığını söyledi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç, zanlının 3 ayı aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Yorumlar (0)
banner6