banner26

Kadın, korkusundan Çevik Birliğe sığındı

Güncel 28.08.2023, 17:23
218
Kadın, korkusundan Çevik Birliğe sığındı
banner32

Dikmen’de ayrıldığı kız arkadaşına verdiği aracı geri almak için yanına arkadaşlarını ve annesini alarak kadını korkutmaya çalışan dört kişiye dörder gün daha tutukluluk verildi. Olay günü üzerine silah doğrultulan kadının aracını sürerek, Dikmen’de bulunan Çevik Birliğe sığındığı belirtildi

Dikmen’de meydana gelen olayda ayrıldığı kız arkadaşına verdiği aracı geri almak için yanına arkadaşlarını ve annesini alarak kadını korkutmaya çalışan Cemil Özbey ile Tolga Güzergün, Seçil Böbrek ve Yüksel Özbey tutuklanarak bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Boğaz Polis Karakolu’nda görevli polis memuru olguları aktardı.

Polis, zanlıların “Korkutmak amacıyla silah taşımak”, “kadına şiddet” ve kasti mania yapmak” suçlarından tutuklandığını söyledi. Polis, 24 Ağustos 2023 tarihinde saat 21.30 sıralarında Cemil Özbey’in ayrıldığı kız arkadaşı G.Ö.’yü telefonla arayıp 10 gün önce kendisine verdiği Toyota Axsio marka salon aracı almaya geleceğini söylediğini aktardı. Polis, Cemil Özbey’in whatsapptan eski kız arkadaşına tehdit içerikli mesaj da attığını belirtti. Polis memuru, atılan mesajlardan korkan G.Ö.’nün yanına 10 yaşındaki çocuğunu alarak, evden çıkıp arabaya bindiği esnada Tolga Güzergün, Cemil Özbey, Seçil Böbrek ve Yüksel Özbey’in araçla karşısına çıktığını belirtti.

Polis, Tolga Gülzergin’in G.Ö.’ye silah doğrulttuğunu, genç kadının aracını sürerek, Dikmen’de bulunan Çevik Birliğe sığındığını ifade etti. Polis memuru, genç kadın ve çocuğunun güvenli bir şekilde Boğaz Polis Karakoluna götürüldüğünü ve ifadesinin alındığını söyledi.

Polis, yapılan şikâyet üzerine 4 zanlının gözaltına alındığını belirtti. Polis memuru, zanlıların olayda kullandığı aracın Lefkoşa’da Kolan Hastanesine bir alanda park halinde tespit edildiğini ifade etti.

Polis, araçta arama yapıldığını ancak silahın bulunmadığını belirtti. Olayda kullanılan ST 491 plakalı Audi marka aracın emare alındığını kaydeden polis, zanlıların evinde de arama yapıldığını söyledi.

Polis, zanlıların evlerinde yapılan aramada da silahı bulamadıklarını ifade etti. Polis memuru, Kent Güvenlik Kameralarının inceleneceğini, zanlıların cep telefon görüşmelerinin mercek altına alınacağını belirtti.

Polis, memuru, kadının yanı sıra 10 yaşındaki çocuğun da ifadesine başvurulduğunu ve olayı anlattığını belirtti. Polis memuru, soruşturmanın devam ettiğini, aranan silah olduğunu belirterek, 4 gün ek süre istedi.

Mahkeme zanlılar hakkında talep edilen süreyi onayladı.

banner36
Yorumlar (0)
banner6