banner26

Limasol yanarken Hristodulidis tatile gitti

Güncel 08.08.2023, 13:14
16
Limasol yanarken Hristodulidis tatile gitti
banner32

Limasol’da günlerdir süren yanına rağmen Rum lider Hristodulidis’in, tatil ve ibadet için uçağa binip Eğriboz adasına gittiği öğrenildi

Güney’de yayımlanan Politis gazetesi, Limasol dağlık bölgesinin dört günden beri yanarken Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis’in, Pazar günü tatil ve ibadet için Eğriboz adasına gitmeye karar verdiğini yazdı.

Hristodulidis’in durumun vahametini çok iyi bildiğini ancak tatile gitmeyi tercih ettiğini yazan gazete, Hristodulidis’in, başkanlığı Meclis Başkanı Annita Dimitriu’ya bırakarak uçağa binip ailesiyle tatile gittiğini belirtti.

Hükümet Sözcüsü Konstantinos Letimbiotis’e, (gazete tarafından) Hristodulidis’in nerede olduğunun sorulduğunu ancak herhangi bir yanıt alınamadığını yazan gazete, Hristodulidis’in 12 Ağustos’a kadar tatilde olacağını yazdı.

Gazete, Hristodulidis’in de diğer kişiler gibi tatil hakkının bulunduğunu ancak durumun ciddiyetine bağlı olarak en azından gidişini bir iki günlüğüne ertelemesinin mümkün olduğunu belirtti.

Gazete, Hristodulidis hariç tüm izinlerin kaldırıldığına işaret edilerek, itfaiye ekiplerinin büyük çabalarına rağmen Alassa bölgesindeki yangının Apsiu bölgesine ulaştığı ve 10 kilometre kareden fazla alanın yandığını yazdı.

Gazete ilgili haberi “Burada Kıbrıs Yanarken Başkan Tatile Gitti” şeklindeki başlıkla verdi.

banner40
Yorumlar (0)
banner6