banner26

Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı düzenleniyor

banner47

Güncel 28.04.2023, 17:03
9
Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı düzenleniyor
banner32

12 Meslek Lisesi, Çıraklık Eğitim Merkezi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve 12 üniversitenin öğrencileri ve öğretim görevlileri, alanlarına yönelik eser, ürün ve şovlar sergileyerek, eğitim gördükleri okul ve alanların tanıtımını yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi tarafından ülke çapında ilk defa organize edilecek 1. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı, 4 - 6 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

Lefkoşa Fuar Alanında yer alacak fuara katılacak 12 Meslek Lisesi, Çıraklık Eğitim Merkezi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve 12 üniversitenin öğrencileri, öğretmenleri ve öğretim görevlileri, alanlarına yönelik eser, ürün ve şovlar sergileyerek, eğitim gördükleri okul ve alanların tanıtımını yapacak.

Fuar kapsamında öğrenciler, Bilişim, Elektrik - Elektronik, Makine, Metal, Motorlu Araçlar, Mobilya ve İç Mekan Tasarımı, İnşaat, Tesisat Teknolojisi, Büro Yönetimi, Seramik, Güzellik Hizmetleri ve Saç Bakım, El Sanatları, Harita Tapu Kadastro ve Sondaj, Moda Tasarımı, Gıda Teknolojisi, Grafik Fotoğraf ve Matbaa, Çocuk Gelişimi, Muhasebe Finansman ve Pazarlama, Yiyecek İçecek, Konaklama ve Ön büro, Tarım Teknolojileri alanlarında proje sunumları, ürün tanıtımları ve şovlar sergileyecek.

Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Çalışma Dairesi, Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkârlar Odası, Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Sanayi Odası, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği, Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitler Birliği, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve Kooperatifler gibi kurumlarının desteği ve iş birliği ile gerçekleştirilecek Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı’nda katılımcılar kendi sektörlerine yönelik tanıtımlar yaparak, bilgi paylaşımında bulunacak ve meslek eğitimi ve iş hayatı arasında bağlantı kurulacak.

Fuarda ayrıca, Güzellik Hizmetleri ve Moda Tasarım Alanı öğretmen ve öğrencilerinin büyük özverilerle hazırlandıkları saç, makyaj ve moda şovlarının yanı sıra, Kıbrıslı Türk Ünlü Moda Tasarımcısı Abdullah Öztoprak’ın imzasını taşıyan bir defile düzenlenecek.

Hazırlanan program ve etkinlikler kapsamında fuarda “Başarı Öyküleri” organizasyonu da yer alacak ve KKTC’nin yetiştirdiği başarılı iş insanları burada gençlerle buluşarak deneyimlerini aktaracak.

4 bine yakın ortaöğretim öğrencisinin ziyaret etmesi beklenen 1. Mesleki Eğitim ve Yerli Ürünler Fuarı’nın resmi açılışı, 4 Mayıs Perşembe günü saat 18.30’da yapılacak.

Fuar ayrıca, 4 Mayıs Perşembe 09.00 - 22.00, 5 Mayıs Cuma günü 09.00 - 20.00, 6 Mayıs Cumartesi günü ise 14.00 - 20.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

banner36
Yorumlar (0)
banner6