banner26

Şans verilen Yunanlı bu kez cezaevine gönderildi

banner47

Güncel 25.01.2024, 16:51
120
Şans verilen Yunanlı bu kez cezaevine gönderildi
banner52
banner32

Lokmacı Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yaptıktan hemen sonra, bir kişiye yumruk vurmaya çalışarak “Türkler dışarı, burası Yunanistan” diye bağıran ve tutuklandıktan sonra mahkemede kefaletle kurtulan Yunanistan vatandaşı Theodoros Lazarıotis, bu kez askeri yasak bölgeyi ihlal ederek geri geldi

Lokmacı Kara Geçiş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yaptıktan sonra, çevreye rahatsızlık verip bir şahsı da darp etmeye çalışan, ardından tutuklandıktan 3 gün sonra yargılanan ve kefaletle kurtulan Yunanistan vatandaşı Theodoros Lazarıotis, KKTC’de deport edildikten sonra dün askeri yasak bölgeyi ihlal ederek geri geldi.

Görevli askerler tarafından yakalanan zanlı dün “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etmek” suçundan Askeri Mahkeme’ye çıkarıldı.

Polis, 24 Ocak 2024 tarihinde 15.30’da Güney Kıbrıs’tan gelen zanlının Çağlayan bölgesinde askeri yasak bölgeyi ihlal ettiği sırada görevli askerler tarafından tespit edilerek, tutuklandığını kaydetti.

Polis, zanlının 18 Ocak 2024 tarihinde, saat 11.15’te ise Lefkoşa’da Lokmacı Kara Geçiş Kapısı’ndan KKTC’ye giriş yaptıktan sonra Arasta Sokak’ta bulunduğu sırada, bir şahsa yumruk vurmaya çalışarak darp edip, yüksek sesle “Kıbrıs, Rusya ve Yunanistan kardeş, Türkler dışarı, burası Yunanistan” bağırıp çağırmak suretiyle çevreye rahatsızlık verdiğini anımsattı.

Polis, olayın ardından tutuklanan zanlının 22 Ocak’ta yargılanıp, iki yıl süreyle sulh ve sükûneti koruyacağına dair 50 bin TL tutarında şahsi kefalet senedi imzalamasına karar verildiğini kaydetti. Polis, ayrıca Muhaceret Dairesi’nin zanlıyla ilgili istenmeyen muhacir yazısı yazdığını belirtti. Zanlının aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyleyen polis, iki ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç, zanlının 2 ayı aşmayacak süreyle cezaevine gönderilmesine ve tam teşekküllü bir hastane ile Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Yorumlar (0)
banner6