banner26

Soyguncu gencin cezasını açıklayan yargıçtan önemli mesajlar

Güncel 25.10.2022, 17:19
87
Soyguncu gencin cezasını açıklayan yargıçtan önemli mesajlar
banner32

Gönyeli’de izinsiz girdiği evin sahibini darp ederek, parasını alan İbrahim Uçar, 18 ay hapse mahkum edildi. Kararı okuyan yargıç, sanığın ailevi sorunları olan 9 çocuklu bir ailenin bireyi olduğuna, bazen sokakta kaldığına ve suça itilen çocuklar için rehabilite merkezleri olmadığına dikkat çekti

Gönyeli’de meydana gelen “Soygun, Soygunculuğa Teşebbüs, Kasti Hasar, Mülke Tecavüz, Darp” suçları ile ilgili olarak yargılanan İbrahim Uçar’ın aleyhindeki karar bugün açıklandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesini oluşturan Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’ın oluşturduğu heyetin oy birliği ile vermiş olduğu kararı Yargıç Soytaç açıkladı. Kararı okuyan Soytaç, sanığın mahkûm olduğu Soygun suçunun ciddiyetinin altını çizdi. Soytaç, ciddi ailevi sorunları olan 9 çocuklu bir ailenin bireyi olduğuna, zaman zaman sokakta kaldığına değindi. Soytaç, suça itilen çocuklar için modern ceza infaz sistemine uygun çocuk rehabilite merkezlerinin olmayışına dikkat çekti. Soytaç, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip 18 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Dava konusu olay nasıl olmuştu?

Sanık İbrahim Uçar, 14 Eylül 2021 tarihinde saat 22.00 raddelerinde Gönyeli' de bulunan M.D’ye ait ikametgâhın oturma odası içerisine izinsiz girip mülküne tecavüz ettikten sonra adı edileni elleri ile ittirip orada bulunan yatağa düşmesine sebep olup darp edip, giymiş olduğu pantolonunun sol cebinde tasarruf ettiği 2100 TL parasını da zorla alıp soygun suçunu işlemişti.

Yorumlar (0)
banner6