banner26

TC Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır'dan Günsel'e övgüler

banner47

Güncel 11.01.2024, 18:43
484
TC Sanayi ve Teknoloji Bakanı Kacır'dan Günsel'e övgüler
banner32

KKTC’de bugün temaslarda bulunan Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KKTC’nin elektrikli yerli otomobili Günsel’in üretim tesisini ziyaret etti.

Test sürüşü de yapan Mehmet Fatih Kacır, Günsel’in özgün bir tasarımı olduğunu kaydetti.

Fatih Kacır, “Türkiye her zaman, her konuda olduğu gibi Kıbrıs Türkü'nün yanındadır, her başarılı işten duyduğumuz iftiharı, Günsel marka otomobillerle de duymayı ümit ediyoruz” dedi.

Türkiye’nin otomotiv konusunda tecrübeli olduğunu, bu tecrübenin Togg’la taçlandığını kaydeden Kacır, araştırma, geliştirme ve tasarım odaklı yaklaşımla bu günlere getirilen Günsel projesinin önümüzdeki dönemde Türkiye’nin deneyimi ve tecrübesiyle bütünleşmesini de temenni etti.

Otomotiv geliştirme sürecinin aşamalarına işaret eden Türkiye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Mutlaka bu anlamda da çalışmaları sürdürmek lazım ama pekâlâ satışa hazır olduğunu hissettiğim bir araç kullandım. Bugüne kadar verilen emekler iyi bir netice çıkardı” dedi.

Günsel’in renk tercihlerini de çok başarılı bulduğunu söyleyen Mehmet Fatih Kacır, projede emeği geçenleri kutladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel de, Günsel’in Kıbrıs ile Türkiye arasındaki bütünlüğüne vesile olmasını temenni ederek, “En büyük arzumuz budur. Üretim, bir enstrümandır.” dedi.

banner36
Yorumlar (0)
banner6