banner26

Üniversite öğrencileri için dolu dolu etkinlik

Güncel 11.05.2023, 14:28
10
Üniversite öğrencileri için dolu dolu etkinlik
banner32

Girne Belediyesi 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, üniversite öğrencileri için eğitim ve eğlence etkinliği düzenliyor.

 ‘UniCamp’ başlığı altında gerçekleştirilecek ve bir gün sürecek olan etkinlik, Girne Belediyesi Doğa Parkı’nda gerçekleşecek. 19 Mayıs Cuma günü saat 13:00’te başlayacak olan etkinlik aynı gün saat 20:00’ye kadar devam edecek.

Etkinliğe katılmak isteyen öğrenciler kayıtlarını en geç 15 Mayıs Pazartesi gününe kadar 0392 650 01 00 veya 0539 112 63 63 numaralı telefonlara şahsen veya etkinliğe dahil olan üniversitelerin belirlediği danışman hocalara başvurarak tamamlamalı.

Girne bölgesinde bulunan 5 üniversitenin, 18-22 yaş aralığındaki öğrencilerinin ücretsiz olarak katılım gösterebileceği etkinlik, birbirinden özel aktivitelere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Arkın Yaratıcı Sanatlar ve Tasarım Üniversitesi, Uluslararası Final Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi, Girne Üniversitesi ve Kıbrıs İlim Üniversitesi öğrencilerinin dahil olacağı ‘UniCamp’ etkinliğinin sağlık hizmetlerini ise Kolan British Hospital üstleniyor.

‘UniCamp’ dahilinde öğrenciler; doğada ilk yardım, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nın anlamı, yoga ve nefes çalışmaları, takım halinde oyun aktiviteleri, kil çalışması, sanat etkinliği, kek süsleme, drone eğitimi gibi eğitim ve aktivitelerle dolu dolu bir gün yaşamaya hazırlanıyor. Yapılacak olan takım yarışlarının sonunda ‘EN’ler’ başlığı altında ödül alacak olan öğrenciler, ödül ve sertifika takdiminin ardından DJ etkinliği ile günü bitirecekler.

19 Mayıs Cuma günü Girne Belediyesi Doğa Parkı’nda gerçekleştirilecek olan ‘UniCamp’ etkinliğine katılacak öğrencilerle ilgili açıklamada bulunan Girne Belediyesi Sosyal İşler Şubesi; katılacak öğrencilerin ‘kampçı sözleşmesi’ imzalayacaklarını belirtti. Bu sözleşme kapsamında ‘UniCamp’ta uygulanacak olan kuralları kabul edecek öğrencilerin, yanlarında ise matara, spor ayakkabı, telefon, sivrisinek spreyi ve plaj havlusu getirmeleri gerektiği kaydedildi.

18-22 yaş arası katılımcı öğrencilerin kayıtlarını en geç 15 Mayıs Pazartesi gününe kadar 0392 650 01 00 veya 0539 112 63 63 numaralı telefonlara şahsen veya etkinliğe dahil olan üniversitelerin belirlediği danışman hocalara başvurarak tamamlamaları gerektiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
banner6