banner26

Yaşları 18 ve 20: Hırsızlıktan yakalandılar

Güncel 17.05.2023, 18:25
41
Yaşları 18 ve 20: Hırsızlıktan yakalandılar
banner32
banner6

Lefkoşa’da mart-nisan aylarında üç ayrı yerden üç bisiklet çalınmasıyla ilgili üç kişi tutuklandı.

Mart-nisan aylarında Lefkoşa’da üç ayrı ikametgahtan üç bisiklet çalındı.

Polis tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, meselelerde zanlı olarak görülen 18 yaşındaki Ali Arslan ve 20 yaşındaki İbrahim Sezer tespit edilerek tutuklandı.

İleri sorgulamada zanlılar, çaldıkları üç bisikleti Lefkoşa’da 25 yaşındaki Mustafa Bozkurt’a sattıklarını belirtti. Söz konusu bisikletleri, piyasa değerinin altında satın alan Bozkurt da tutuklandı.

Zanlılar Ali Arslan, İbrahim Sezer ve Mustafa Bozkurt mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Fırat Uğuroğlu, huzurda bulunan zanlı 1 İbrahim Sezer ve zanlı 2 Ali Arslan’ın sirkat sahtekarlıkla para temini ve kasti hasar suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Polis, 04.04.2023 tarihinde 10.00-18.30 saatleri arasında Lefkoşa’da sakin 18 yaşındaki Ali Arslan ve 20 yaşındaki İbrahim Sezer’in, K.K’ye ait apartmanın giriş kısmında bulunan 1250 Euro değerindeki Trek 4300 marka turuncu siyah renkli bisikleti bağlı bulunduğu yerdeki bisiklet kilidini tasarruflarında bulundurdukları yan keski ile kasten ve kanunsuz olarak kesip hasara uğrattıktan sonra sirkat ettiklerini belirtti.

Polis, bahse konu bisiklet ve yan keskinin emare olarak teslim alındığını söyledi. Polis, yine huzurda bulunan zanlıların 2023 yılı Mart ayı içerisinde, Lefkoşa’da bir apartmanın merdivenlerinden 37 yaşındaki isminin baş harfleri Y.B’ye ait Salcano marka bisikleti sirkat ettiklerini söyledi. Polis, sirkat edilen bisikletin değer tespitinin yapılacağını ve sirkat edilen bisikletin halen arandığını belirtti.

Polis, yine huzurdu bulunan zanlıların 24-26 Mart 2023 tarihleri arasında Gönyeli’de bir apartmanda C.S’ye ait 10.000TL değerindeki Ghost kato 1 marka bisikleti sirkat ettiklerini söyledi.

Polis, konu bisikletin emare olarak alındığını belirtti. Polis, zanlı Mustafa Bozkurt’un ise Hırsızlık mal kabulü suçundan methaldar olduğunu söyledi. Polis, 2023 yılı Nisan ayı içerisinde, Lefkoşa’da sakin zanlı Mustafa Bozkurt’un Ali Arslan ve İbrahim Sezer’in sirkat etmiş oldukları 1250 EURO değerindeki Trek 4300 marka turuncu siyah renkli bisikleti değerinden düşük olarak 900 TL karşılığında, Lefkoşa’da, 10.000 TL değerindeki Caner Şehsuvaroğlu’na ait Ghost kato I marka bisikleti 1800 TL karşılığında, Yiğit Beyitler’e ait Salcano marka bisikleti hırsızlığa bağlı şartlar altında elde edildiğini bildiği halde 800TL karşılığında almak suretiyle hırsızlık mal kabulu yaptığını söyledi.

Polis, mesele ile ilgili olarak zanlının tutuklandığını ve Trek 4300 marka turuncu siyah renkli bisiklet ile Ghost kato 1 marka bisikletin emare olarak alındığını belirtti.

Polis, ayrıca henüz salcano bisikletin tespit edilemediğini ve alınacak olan ifadeler olduğunu söyledi. Polis, ayrıca İbrahim Sezer ve Ali Arslan’ın vermiş oldukları yazılı ifadelerinde zanlıya sirkat ettikleri ve 250 TL karşılığında sattıkları markası meçhul bisikleti daha sattıklarının öğrenildiğini ancak henüz konu bisikletin sahibine ulaşılamamıştır ve konu bisikletin de henüz tespit edilemediğini anlattı. Polis, bu aşamada zanlıların serbest kalması halinde tahkikata etki edeceklerinin kuvvetle muhtemel olup ilk aşamada 1 gün süre ile poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Yorumlar (0)