banner26

"Zehie hemen tedavi edilseydi, kurtulma şansı vardı"

Güncel 27.01.2023, 13:21
124
"Zehie hemen tedavi edilseydi, kurtulma şansı vardı"
banner6

İskele Kaza Mahkemesi, Zehie Helin Reessur cinayeti zanlısı  Sefer Buğra Altundağ’ın tutukluluk süresini 7 gün daha uzattı.

Zanlı Sefer Buğra Altundağ, bu sabah yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı.

-Kara

Cinayetin soruşturma subayı Müfettiş Muavini Erdim Kara mahkemeye verdiği yeminli ifadede, olayın 25 Ocak 01.59 ile 02.12 saatleri arasında gerçekleştiğini yineleyerek, zanlının İskele’de Long Beach bölgesinde bir şirkete ait inşaat şantiye alanında LM 560 plakalı araç içerisinde tartıştığı maktulü nasıl öldürdüğüne dair detayları aktardı. 

Kara, olayın “teammüden adam öldürme”, “adam öldürme”, “vahim zarar” ve “ciddi darp” suçlarını kapsadığını anlatarak,  zanlının  Zehie Helin Reessur’u öldürdükten sonra  olay yerinden kaçtığını, Derinya’da askeri bölgede aracı terk ettiğini, bazı kıyafetleri de yakmaya çalıştığını kaydetti.

Kara, suç unsuru çekicin askeri bölgede boş bir binanın içerisinde bulunduğunu anlatarak, zanlının telli bölgeden Güney Kıbrıs’a geçtiğini ifade etti.

Zanlının tutuklandıktan sonra iki kez gönüllü ifade verdiğini ve olayı açıkça anlattığını söyleyen Kara,  maktulün otopsisi ile ilgili bilgiyi de paylaştı.

Kara, Zehie Helin Reessur’un kafasına aldığı çekiç darbelerinin tedavi edilerek yaşayabileceği, ancak ikinci safhadaki vurma olayı ile doku içi zedelenme ve nefes borusu yırtığı meydana geldiği, ölüm sebebinin bu olduğunun tespit edildiğini belirtti.

Kara, alınacak birçok ifade ve izlenecek kamera görüntüleri bulunduğunu, cinayet alanının geniş olduğunu kaydederek, soruşturmanın salimen yürütülmesi için  7 gün daha tutukluluk talebinde bulundu.

-Yargıçtan 7 gün daha tutukluluk emri

Yargıç Şevket Gazi de Kara’nın ifadeleri ve Savcı Ayşe Kaymak’ın beyanlarını değerlendirerek, zanlının 7 gün daha tutuklu kalmasını emretti

Yorumlar (0)