banner26

“Ziya Öztürkler hakkında rüşvet iddiası var”

Güncel 26.03.2024, 17:57
133
“Ziya Öztürkler hakkında rüşvet iddiası var”
banner32

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Doğuş Derya, UBP Milletvekili, İçişleri eski bakanlarından, eski Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü Ziya Öztürkler hakkında polise “rüşvet aldığı” yönünde şikayet yapıldığını açıkladı.

Söz konusu rüşvetin, Öztürkler’in Yüksek Öğrenim ve Dışilişkiler Dairesi Müdürü olduğu dönemde, Ada Kent Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Talip Emiroğlu tarafından, bir restoranın otoparkında verildiğinin iddia edildiğini söyleyen Derya, şöyle devam etti:

“Paranın zarf içinde, aracının bagajına konulduğu iddia ediliyor. Verme nedeninin ise, tıp fakültesi açma izni alması konusunda yardımcı olabilmesi için verdiği öne sürülüyor. Polis bu konuyu soruşturmakla mükelleftir. Polis Genel Müdürü’ne sormak istiyorum; bu ifadeyle ilgili gerekli soruşturma yapıldı mı? Ziya Bey polise ifade vermek üzere davet edildi mi?”

Derya'nın ardından kürsüye çıkan Eğitim Bakanı Nazım "Ortaya koyduğu iddialarda bir dayanağı varsa, paylaşması gerekiyor. Dayanağı yoksa kürsüde bu kadar iddialı şeyler söylememeli" dedi.

Bunun üzerine Derya yerinden söz alarak, "Şikâyet geçen yıl yapıldı, bakan olarak Polis Genel Müdürü’nü arayıp bilgi alabilirsiniz. Bu bir ithamdır. Ziya Bey polise gidip ifade vermişse, dosyanın akıbeti nedir? Bakan olarak veya Başbakan aracılığıyla bu bilgileri alabilirsiniz. Bu konuda kamuoyunun aydınlatılması gerek. Hükümet olarak inisiyatif alın" ifadelerini kullandı.

banner36
Yorumlar (0)
banner6